Öldüren hediye

İzmir’de üretip sattığı sahte rakıyla iki kişinin ölümüne sebebiyet verdiği iddiasıyla tutuklanan Veysel Güventürk, mahkemedeki ifadesinde “İçkileri satmıyordum, hediye ediyordum” dedi

Öldüren hediye
İzmir'in Narlıdere ilçesinde son birkaç gün içerisinde sahte rakıdan kaynaklı hastaneye kaldırılan 4 kişiden 57 yaşındaki Hasan Evren ve MHP'den bir süre önce istifa eden İzmir Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Remzi Taktakoğlu'nun abisi olduğu öğrenilen 67 yaşındaki SGK emeklisi 1 çocuk babası Mehmet Taktakoğlu hayatını kaybetti. Hastaneye kaldırılan 65 yaşındaki Mehmet Yakut'un hastanede tedavisine devam edilirken 63 yaşındaki Hüseyin Adıgüzel ise taburcu edildi. Yaşanan gelişmelerin ardından İzmir'de sahte rakının sebep olduğu ölümlerin ardından içkileri üretip satan 69 yaşındaki Veysel Güventürk ve eşi Esma Güventürk gözaltına alındı.

SATMADIM, HEDİYE ETTİM
Veysel Güventürk çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, karısı Esma Güventürk tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. İki kişinin ölümüne sebebiyet verdiği iddiasıyla mahkemede tutuklanan Veysel Güventürk'ün, mahkemede verdiği ilginç ifade dikkat çekti. Güventürk, "Yaptığım içkileri satmıyorum, satmadım. Bahçeme gelen misafirlerime ikram ederim. Eşime dostuma ikram ederim" dedi. Öte yandan daha önceden tanıdığı nakliyatçılık yapan Hüseyin Adıgüzel'in apartmanın önüne geldiğini söyleyen Güventürk, "Hüseyin ekonomik gücünün olmadığını söyledi. Benden içki istedi. 1 litre yaptığım içkiyi Hüseyin'e hediye ettim. Hüseyin'in yanında kimse yoktu. Hasan Evren, Mehmet Taktakoğlu ve Mahmut Yakut isimli şahısları tanımıyorum. Pazartesi hastalandıklarını duydum. Hüseyin'e bir şey olmadığını da duydum.Verdiğim içkinin aynısından kendim de içtim. Suçlamayı kabul etmiyorum. Kimseye satmadım. Sadece hediye olarak verdim" dedi.
BİZE ULAŞIN