Başkan Akpınar’a taraftardan öfke

Karşıyaka Belediyesi’nin Yalı Stadı ile ilgili imar plan düzenlemesine olumsuz görüş vermesi taraftarı çıldırttı. KSK Başkanı Altuğ, Akpınar’a ‘yanlıştan dön’ çağrısı yaptı

Başkan Akpınar’a taraftardan öfke
Karşıyaka Belediyesi, Şehircilik Bakanlığı'nın 23 Kasım 2016'daki Yalı Stadı arazisiyle ilgili imar plan düzenlemesi talebine yapı ve trafik yoğunluğu var diyerek olumsuz yanıt verdi. 1 Ekim 2015'te stat arazisindeki mülkiyetini devrederek stadın önünü açan belediyenin, bir yıl sonra gösterdiği tavır, yeni Karşıyaka Stadı'nı çözümsüz bir noktaya çekti. Çünkü stadın inşaatı başladığı ve bölgede kazı çalışmaları tamamlanıp, temel atıldığı için, belediyenin talep ettiği şeylerin, teknik anlamda mümkün olmadığı öğrenildi. Uzmanlar, belediyenin onay vermemesi nedeniyle stat için çözümü zor ve uzun bir sürecin başladığını ve stadın gecikeceğini ifade etti. KSK Başkanı Mutlu Altuğ, en kısa sürede bu yanlıştan dönülmesi gerektiğini belirtti. Altuğ, "Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ile yaptığımız görüşmelerde stat konusunda engellerin olmayacağını ifade etmişti. Ben bu olayın Hüseyin Mutlu Akpınar'ın bilgisi dışında olduğunu umut ediyorum. Böyle bir olayın olması şaşırtıcı ve kabul edilemez bir durum. Artık bıçak kemiğe dayandı. Koca kulübün geleceği ile oynanmamalı" dedi.

"İSTİFA ETMELİ"
Karşıyaka Belediyesi'nin Yalı Stadı'nı yeniden engellemesi sosyal medyada da büyük tepkiye neden oldu. Sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta Osman Çalışkan isimli vatandaş, "Bu gerçek ise ve tepki verilmeyip yine partizanlık yapılacak ise lanet olsun. Biz bitmişiz. Öyle büyük kulüp büyük taraftardan kimse bahsetmesin. Göztepe'li Mutlu'ya ciddi bir cevap verilmeli" şeklinde tepkisini dile getirdi. Görkem Gündoğdu, "Çarşamba günleri Bostanlı pazarı yıllardır trafiği kilitliyor. Bu, belediye başkanına batmıyor. Yürüyerek veya tramvayla gidilecek Yalı Stadı batıyor" diye yazdı. Mürsel Yerlikaya, "Kulüp eriyor, gelir kaynağı yok. Futbol şubesi batacak. Adamlar daha köstek oluyor" dedi. Karşıyaka Belediyesi'ni protesto etmeye çağıran Vedat İlhan, "Topluca belediyenin önüne siyah çelenk bırakmalı. Hüseyin Mutlu Akpınar'ı istifaya çağırmalı. Zamanı çoktan geldi" derken, Özgür Güngör, "Biri trafik mi dedi? Mavibahçe Alışveriş Merkezi'nin önünde haftanın her günü 7 gün 24 saat trafik var. Sayın Başkan bırak bu işleri. Ayda iki maç olacak. Trafikmiş hadi oradan. Biz o statta yıllarca maç izledik. Karşıyakalı olmayan bilemez" diye tepki gösterdi. Orkut Otçıkın, "Yazık. Buna da artık tepki gösterilmezse biz bitmişiz" dedi.

"STAT İSTİYORUZ"
Kafsinkaf.Org, "Görüntü değil, prim değil STAT istiyoruz" dedi. 1912 adlı kullanıcı, "Aziz Kocaoğlu ile Hüseyin Mutlu Akpınar bu kadar çok engellemeye ve polemiğe gireceğinize keşke herkese inat Örnekköy'e 25 bin kişilik stadı başlatsaydınız. Şimdiye bitmiş olurdu. Ama siz ikiniz Karşıyaka'ya destek değil kötülük yapıyorsunuz" dedi. Zalim Ksk kullanıcı adlı vatandaş, "Twitter'da bir şeyler yazacaktım ama kapatmış herhalde başkan. Abuk sabuk bir kitap yazmış, bütün Karşıyaka'yı onunla donatmış. Saçma sapan şeyler yazmış. En kötüsü, bir de oy verdim bu adama" ifadesini kullandı.
BİZE ULAŞIN