Çakabey, öğrencileri müzisyen yapıyor

Türkiye’nin en başarılı okulları arasında yer alan Özel Çakabey Okulları, öğrencilerini en az bir enstrüman çalarak mezun ediyor

Çakabey, öğrencileri müzisyen yapıyor
İzmir'in en köklü eğitim kurumları arasında ismi üst sıralarda yer alan Özel Çakabey Okulları, öğrencilerini müzisyen yapıyor. Müzik eğitiminde bu yıl eğitim ortağı olarak Olten Filarmoni Sanat Okulu ile çalışmaya başlayan Özel Çakabey Okulları'nda müzik dersleri, 1. sınıfta Music Learning Theory eğitimi ile başlıyor. Kısaca MLT olarak adlandırılan eğitim, Audiation Institute (Milano/ İtaly) ile Olten Audiation Institute (İzmir/Türkiye) işbirliği ile veriliyor. Prof. Edwin Gordon tarafından oluşturulan MLT felsefesi hakkında bilgiler veren Resim- Müzik Zümre Başkanı İlke Gülye Köse " MLT müziği bir dil olarak öğrencilerimize kazandırıyor ve aynı zamanda enstrüman eğitimi için de harika bir temel sağlıyor." dedi.

2. SINIFTA ENSTRÜMAN
Çakabey Okulları'nda 2. sınıfta başlayan enstrüman eğitimi, Olten Filarmoni Sanat Okulu'nun işbirliği ile veriliyor. Çakabey'de her öğrencinin bir enstrüman çalarak mezun olacağını belirten İlke Gülye Köse "Müzik eğitiminde önceliğimiz sanatın, çocuklarımızın yaşamlarının bir parçası olmasıdır. Sanatın tüm dalları ile tanışan çocuklarımız, notaları hatasız çalmak için değil, severek çalmak üzerine bir eğitim alıyorlar. Keman, gitar ve çello seçenekleri ile başlayan eğitimlerimizde, öğrencilerimizin ilgisi bizi çok mutlu ediyor" dedi.
BİZE ULAŞIN