Bin büyükanne torun maaşı aldı

İŞKUR İzmir yetkilileri, Büyükanne Maaşı Projesi’nden İzmir’de faydalanan aileleri ziyaret etti. İŞKUR İl Müdürvekili Emin Dank, “İzmir’de bin aile projeden yararlanıyor” dedi

Bin büyükanne torun maaşı aldı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın (ÇSGB) Büyükanne Maaşı Projesi kapsamında, annenin fiilen çalışıyor olması kaydıyla, 3 yaşını doldurmayan torununa bakan büyükannelere 12 ay süreyle 425 lira karşılıksız maddi destek veriliyor. ÇSGB'nin başlattığı, çalışan annenin yerine kan bağı olan bir ferdin bakıcı olmasına teşvik eden Büyükanne Maaşı Projesi'nden 10 il de toplam 6 bin 500 aile yararlanmaya hak kazandı. Kadın İstihdamının Desteklenmesi amacıyla ÇSGB tarafından gerçekleştirilen Büyükanne Projesi'nden yararlanan İzmirli aileler ilk desteklerini aldı. İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Emin Dank, Konak ilçesinde ikamet eden ve projeden yararlanan Saraç ve Yönder ailelerini ziyaret etti.

BÜYÜKANNELER MUTLU
İzmir'de bin ailenin projeden yararlandığını belirten İŞKUR İzmir İl Müdür Vekili Emin Dank, "Projenin amacının 3 yaşını doldurmayan torununa bakan büyükannelere verilen yardım ile hali hazırda çalışıyor olan kadınların işgücü piyasasından çekilmelerini önlemek ve çocuklara büyükanneleri ile birlikte büyüme imkânı sağlayarak kültür aktarımına destek olmaktır. Projenin uygulandığı iller, Sakarya, Konya, Tekirdağ, İstanbul, Bursa, İzmir, Antalya, Ankara, Kayseri, Gaziantep olarak belirlenmiştir. Projenin süresi 12 aydır" dedi. 2 yaşındaki torunu Enver Kurumuş'a bakan Hayriye Saraç, "Torun sevgisi bambaşka proje için sağlanan destekten dolayı yetkililere emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi. 9 aylık torunu Fatma Deniz'e bakan Fatma Yönder ise torun büyükanne ilişkisi ekonomik değerle ölçülemez. Aldığım ücreti yine torunumun ihtiyaçları için harcıyorum. Onun için her şeyi yaparım. Torun bambaşka bir şey" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN