Protezine 23 yıl sonra kavuştu

Manisa’da 23 yıl önce kangren nedeniyle sol eli bilekten kesilmek zorunda kalan Halise Koç’a, Yunusemre Belediyesi’nin desteğiyle protez el takıldı

Protezine 23 yıl sonra kavuştu
Manisa'nın Yunusemre İlçesisi'nin kırsal Sakallı Mahallesi'nde yaşamını sürdüren evli 3 çocuk annesi 69 yaşındaki Halise Koç'un, 1994'te sol elinde oluşan kan pıhtılaşması kangrene neden oldu. Tedavi olan Koç'un son çare olarak sol eli bilekten kesildi. Sol elini kullanamayan ve büyük bir eksiklik yaşayan Koç, maddi imkansızlıktan protez el taktıramadı. Durumdan haberdar olan Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, Halise Koç ile iletişime geçti. Koç'u ikna eden ekipler, tedavisini üstlendi. Koç, hastanede tedavi olduktan sonra ortopedi teknisyenlerince protez eli takıldı. 23 yıl sonra protez ele kavuşan Halise Koç'un mutluluğu yüzünden okundu.

"KİMSEYİ BOŞ ÇEVİRMİYORUZ"
Yunusemre Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Çerçi'ye teşekkür eden Halise Koç, "1994'te başıma böyle bir olay geldi. 23 yıldan bu yana sıkıntısını yaşıyordum. Maddi imkansızlık sebebiyle protez kol alamadım. Şuan çok mutluyum" diye konuştu. Halise Koç'un eşi Mustafa Koç ise, "Yunusemre Belediyesi'ne ne kadar teşekkür etsek az" diyerek duygularını dile getirdi. Belediyenin kapısından kimseyi boş çevirmediklerini belirten Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ahmet Mustafa Süzer ise "Sakallı Mahallesi'nde Halise Koç adlı vatandaşımızın 1994'ten beridir elinin kesik olduğunu öğrendik. Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü olarak ekiplerimiz giderek, inceleme de bulundu. İncelemenin ardından Halise Koç'u hastaneye getirerek tedavi ettirdik. Heyet raporu ardından, uygun protez el taktırdık. Annemiz protez elini güle güle kullansın" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN