Öğretmeninin canını kurtardı

Balcı kalp krizi geçirdi. Kalbi duran emekli öğretmen, eski öğrencisi Dr. Eşref Tuncer’in kalp masajı yapmasıyla kurtuldu

Öğretmeninin canını kurtardı
İzmir'de eşine az rastlanacak bir olay yaşandı. Özel bir hastanede görevli Kardiyoloji Uzmanı Dr. Eşref Tuncer, acil serviste kalbi duran hastanın lise öğretmeni olduğunu görünce gözlerine inanamadı. Dr. Tuncer, hemen kalp masajına başlayarak hocası 61 yaşındaki Yılmaz Balcı'yı hayata döndürdü. Özel Central Hospital Hastanesi'nde görevli Kardiyoloji Uzmanı Dr. Eşref Tuncer, poliklinikte hasta bakarken acil servisten gelen, 'Doktor Bey acil serviste kalbi duran bir hasta var' telefonunun ardından koşarak acil servise indi. Hastaya kalp masajı yapmaya başlayan Dr. Tuncer, birkaç saniye sonra hastanın lise öğretmeni Yılmaz Balcı olduğunu anladı. 61 yaşındaki öğretmenini kalp masajı ve elektro şok ile hayata döndüren Dr. Tuncer, daha sonra anjiyo salonunda balon ve stent operasyonunu gerçekleştirdi. Bir hafta hastane tedavi gördükten sonra sağlığına kavuşan emekli öğretmen Yüksel Balcı, eski öğrencisi ve doktoruna teşekkür etti. Yıllar sonra bir araya gelen öğretmen ve öğrenci eski günleri yağdetti. Hayatını kurtaran Dr. Tuncer'in lise yıllarında fizik öğretmenliğini yaptığını belirten Balcı, "Emekli olduktan sonra İzmir'e yerleştik. Eşref, tıp eğitimini tamamlayıp İzmir'e hekim olarak çalışmaya başlamış. Ben de Karşıyaka Bostanlı'ya yerleşmiştim. Geçtiğimiz günlerde kalp krizi geçirdim, hastaneye zor yetiştirdiler. Bana ilk müdahaleyi eski öğrencim Eşref yapmış. Yıllar sonra bu şekilde karşılaşmamış çok ilginç oldu. Onun sayesinde hayata döndüm. Öğretmen Lisesi yeni kurulmuştu. Eşref ilk öğrencilerindendi. Fizikten hep 10 olurdu. Her yıl 9'dan aşağıya not almazdı" diye konuştu.

BORCUMU ÖDEDİM
Lise öğretmeni Yüksel Balcı'nın göğüs ağrısı şikayetiyle hastanelerine başvurduğunu anlatan Dr. Tuncer, "Acil servise indiğimde kalbi durmuştu. Acil servis ekibiyle birlikte kalp masajı ve elektro şokla hayata döndürdük. Daha sonra hocamıza balon ve stent uyguladık. Hocamı bir şekilde vefa borcumu ödemiş oldum. Şimdi ise sağlığına kavuştu" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN