Basmane Çukuru projesinde Folkart revizyona gidiyor

Basmane Çukuru projesinde Folkart revizyona gidiyor

Basmane Çukuru’na Folkart’ın yapacağı projede Büyükşehir Belediyesi ile hizmet binası konusundaki anlaşmazlık sona erdi. Projede revizyona gidiliyor

  • Egeli Sabah
  • Perşembe 05.05.2017
Folkart ile İzmir Büyükşehir Belediyesi arasında, Basmane Çukuru'na yapılacak projede 'belediye hizmet binasının' ayrı konumlanmasıyla ilgili mutabakat sağlandı. Projenin revizyon çalışması sürüyor. İnşaatta 'güvenlik hedefli' zemin iyileştirme ve yan duvarların güçlendirilmesiyle ilgili, İKSA faaliyeti devam ediyor. Basmane'de gerçekleştirilecek projenin, İzmir'in simge bir projesi olduğunu dile getiren Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, projede mimari revizyona gidildiğini açıkladı. Sancak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile 'belediyenin hizmet binasının projede ayrı konumlandırılmasıyla ilgili' mutabakat sağladıklarını vurguladı. Sancak, bu seçim nedeniyle proje sürecinde birkaç aylık kısa bir gecikme olacağını, ama İzmirliler'in ortak aklının hayata geçmesinin, projeye daha çok değer katacağını bildirdi.

MODERN HİZMET BİNASI
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Avrupa'nın en modern binasında yer alacağını belirten Sancak, belediye hizmet binasının değerinin 160 milyon dolar olduğunu, Folkart'ın proje için TMSF'ye ödeyeceği 80 milyon dolar ile kamu yararının 240 milyon dolar olduğunu vurguladı.
BİZE ULAŞIN