Denizli’de sağanak yağış hayatı etkiledi

Denizli’de sağanak yağış hayatı etkiledi

Denizli’de önceki akşam 2 saat boyunca etkili olan şiddetli yağış nedeniyle birçok ev ve işyerini su bastı. Araçlarıyla yolda kalan çok sayıda vatandaş itfaiye yardımıyla kurtarıldı

  • Egeli Sabah
  • Perşembe 05.05.2017
Denizli, yağmura teslim oldu. Kenti etkisi altına alan ve 2 saat süren gökgürültülü şiddetli sağanak yağış yaşamı olumsuz etkiledi. Kentte birçok ev ve işyleri sular altında kaldı. Şiddetli yağış nedeniyle çok sayıda kişi araçlarıyla yollarda mahsur kaldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İtfaiye Dairesi'ne bağlı ekipler, kısa sürede vatandaşların ev ve iş yerlerini basan suyun tahliyesini gerçekleştirdi. Denizli-İzmir karayolu Menderes Bulvarı'nda yüksekliği yarım metreyi bulan su birikintisinde ve Akçeşme ile Şemikler mevkilerinde araçlarıyla seyreden bazı kişiler yollarda mahsur kaldı.Yağışın etkisiyle yola sürüklenen mıcırlar yüzünden de hasarlı kazalar oldu.

FABRİKA HASAR GÖRDÜ
Bu bölgelerde vatandaşlara polis, itfaiye ve belediye ekipleri yardım etti. Kazalara karışan araçlar çekicilerle bulundukları yerlerden alındı. Kent merkezinde Dokuzkavaklar ve Anafartalar mahallelerinde bazı evlerde su baskınları yaşandı. Kayalar Mahallesi'nde bir tekstil fabrikasında da şiddetli yağış yüzünden hasar meydana geldi.
BİZE ULAŞIN