Denizli’de altyapı bitti şimdi sıra üstyapıda

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’de 2 bin 500 kilometre altyapı çalışmalarının yıl sonunda biteceğini ifade etti. Zolan, “Denizlililer 100 yıl boyunca altyapı sorunu yaşamayacak” dedi

Denizli’de altyapı bitti şimdi sıra üstyapıda
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Egeli Sabah ekibine kentin dünü, bugünü ve yarınını anlattı. Denizli'nin Büyükşehir statüsüne geçmesi ile birlikte sorumluluklarının artığını ifade eden Zolan, "121 Dev Proje kapsamında kent merkezi ve ilçelere, bin 272 kilometre içme suyu, bin 122 kilometre kanalizasyon ve 105 kilometre yağmur suyu olmak üzere bir yılda toplam 2 bin 500 kilometrelik yatırım yaptık. Denizli- Almanya arası mesafenin yaklaşık 2 bin 500 kilometre olduğunu düşünecek olursak bu proje Denizli'den Almanya'ya hat döşemek gibi bir şey. 1 metre eski boru kalmadı. Bunlar gözükmeyen ama 50 yıl 100 yıl kentte sıkıntı yaratmayacak yatırımlar. Biz boya ile makyaj ile çok fazla uğraşmıyoruz. Tüm bu altyapı çalışmaları tamamlandığında kent 100 yıl altyapı problemi ile karşılaşmayacak. Artık altyapıda sona geldik diyebiliriz. Şimdi sıra üstyapıya geldi" dedi.

SUSUZLUK YAŞANMAYACAK
Altyapı çalışmalarına başlanmamış olması durumunda Denizli'de altyapı krizinin yaşanacağına dikkat çeken Zolan, "Kent merkezindeki altyapı çalışmalarının üçte ikisi bitti. Yıl sonuna kadar da kalan üçte birlik bölümü tamamlamayı hedefliyoruz. 10 mahalledeki biten altyapıya bugüne kadar 200 milyon liranın üzerinde yatırım yaptık. Denizli'de vatandaş dağın başında bile yaşıyor olsa ayağı toza, çamura değmeyecek. Vatandaş susuzluk çekmeyecek. Arıtma tesislerinin yapımına hızlı bir şekilde başladık. En kısa zamanda bitirip Menderes'e akan evsel kirliliğin önüne geçmiş olacağız. 2017 sonuna kadar Türkiye'nin en yeni, en kaliteli, en sağlıklı altyapısı Denizli'de olmuş olacak" diye konuştu. AK Partili belediye olarak devletten çok destek aldıkları yönünde bir algının olduğunu da ifade eden Zolan, şöyle devam etti; "Devlet kişi başına pay gönderir. Biz Denizli olarak kişi başına gönderilen pay anlamında 15. sıradayız. İzmir 2. sırada. Eskişehir 6. sırada. İzmir bizim aldığımızdan çok daha fazlasını alıyor. Denizli, üreten, tükettiğinden daha fazla üreten, satın aldığından daha fazlasını satan bir kent. Denizli'de belediyenin yaptığı bir çok iş, İzmir'de karayolları tarafından yapılıyor. Buna rağmen kalkıp da 'Hükümet AK Partili belediyelere destek veriyor, bize vermiyor' şeklinde bir yaklaşım içine girilirse doğru olmaz. Denizli'ye bir stat yapılsın istiyoruz. İzmir'de 2 stat yapımı yatırım programına alındı, ihalelerine çıkıldı. İnşallah Denizli'de, en kısa sürede özlediği, beklediği stadına kavuşur."

SANATÇININ YANINDAYIZ
Büyükşehir tarafından hizmete açılan Evde Bakım ve Koordinasyon Merkezi, bugüne kadar bine yakın bakıma muhtaç vatandaşın da yüzünü güldürdü. Yaşlı, engelli, yatalak ve maddi durumu yetersiz olup kişisel bakımı ve ev temizliğini yapamayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım eli uzatmış olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Zolan; "Dertlerine çare olmaya gayret ettiğimiz bu güzel insanların hayır dualarını almak bizlere güç veriyor. Belediyecilik sadece yol yapmak değildir, bu işin bir de sosyal ve toplumsal yönü vardır. Denizli'de yardıma muhtaç vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarımız her alanda sürecek" diye konuştu. Her zaman sanat ve sanatçının yanında olduğunu belirten Zolan, "Kültür ve sanat alanında düzenlediğimiz festival ve etkinlikler bizim için her zaman gurur kaynağı olmuştur. Türkiye'de parmakla gösterilen belediyecilik hizmetlerimizin yanında kültür ve sanat alanında da güçlü bir Denizli için, var gücümüzle çalışamaya devam ediyoruz" dedi.ERCİYES'E RAKİP OLACAĞIZ
Bu sene Denizli Büyükşehir Kayak Merkezi'ni devreye soktuklarını belirten Zolan, "Merkezimizde yılın 100 günü çok kaliteli kar mevcut. Var olan sosyal tesislerimiz yeterli değil. O nedenle şimdilik günü birlik kullanım söz konusu. Şimdi o sosyal tesisleri büyütmek için çalışma başlatıyoruz. Şu an otel yok. Ama pistimiz çok güzel. Hizmete soktuğumuz bu tesisle, Ege'nin Erciyes'i olmaya adayız" dedi.
BİZE ULAŞIN