Üniversite öğrencileri çocukların hayallerini mobilyaya dönüştürdü

Öğrenciler, ebeveynlerinin seçtiği mobilyalarla yaşayan çocuklara “Nasıl bir odan olsun?” diye sordu. Öğrenciler, çocukların hayallerini mobilya haline getirdi

Üniversite öğrencileri çocukların hayallerini mobilyaya dönüştürdü
Yaşar Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü 3'üncü sınıf öğrencileri Mobilya Tasarımı dersi kapsamında sıra dışı projelere imza attı. 3-7 yaş arası çocuklarla görüşerek onların sosyal özelliklerini, hobilerini ve bir odadan beklentilerini tespit eden öğrenciler, ortaya birbirinden farklı çocuk oda tasarımları çıkardı. Teknik detay, tasarım ve güvenlik prensipleri konularında bilgi sahibi olan öğrenciler, proje sonunda görüştükleri 23 çocuğun yüzünü güldürmeyi başardı. Çocukların yanı sıra ebeveynleri de dinleyerek aile ve çocukların ihtiyaçlarını bir arada tutmaya çalıştıklarını anlatan İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı öğrencileri projelerini anlattı.

ÇOCUKLAR İÇİN
Öğrenciler, hayalindeki odayı anlatan Duru'ya, mobilyaları oyun amaçlı ve aktif şekilde kullanabileceği şekilde tasarladı. Resim yapmayı çok seven Naz'ın odasının baş köşesine bir tarafı kara tahta bir tarafı ise çizim alanına dönüşebilen masa ve boyuna göre ayarlanmış bir kıyafet askı köşesi tasarlandı. Araba ile oynamayı seven Yaman'a oyuncak arabaların diziliminin kolay olduğu ve mini pisti andıran oda tasarlandı.
BİZE ULAŞIN