İnciraltı ve Körfez Geçiş Projesi İzmir’i birleştirdi

İzmirli 48 dernek ve 3 federasyonun bağlı olduğu İZDEKON ile İnciraltı 2. Nesil Platformu, Ulaştırma Bakanlığı’nın yapmayı planladığı Körfez Geçiş Projesi’ne tam destek verdi

İnciraltı ve Körfez Geçiş Projesi İzmir’i birleştirdi
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından Çiğli ve İnciraltı'nı birleştirecek Körfez Geçiş Projesi, İzmir'i birleştirdi. 48 dernek ve 3 federasyonu bünyesinde bulunduran İzmir Dernekleri Birliği Konfederasyonu (İZDEKON), kentin gelişimine katkı sağlayak projeye tam destek verdiklerini açıkladı. İnciraltı 2. Nesil Platformu ile İZDEKON Genel Başkanı Turgay Yokuş ortak basın toplantısı düzenledi. Körfez Geçiş Projesi'nin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini belirten Başkan Yokuş, "İnciraltı, vakit kaybedilmeden, toprak sahiplerini de mağdur etmeden bir an önce çözüme kavuşturulması gerekiyor. Bu noktada Kasım 2016 tarihinde Başbakan Sayın Binali Yıldırım'ın talimatı ile başlatmış olduğu planlama çalışmasına ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin katkıları ile yürüyen çalışmaya güvenimiz tamdır. İzmir Körfez Geçiş Projesi şehrin artık ihtiyacıdır. İzmirliler olarak hizmette sabırsızız. İzmir'in Marmarayı'nın bir an önce temelinin atılıp tamamlanmasını bekliyor ve destekliyoruz" dedi.

TEMELİ 9 EYLÜL'DE ATILSIN
Körfez geçiş projesinin mühendislik harikası bir proje olduğunu belirten İnciraltı 2. Nesil Platformu Başkanı Tayfun Karabulut ise, "İnciraltı İzmir'in yeni sembolü olacaktır. İzmir'in iki yakasını hem karayolu hem de demiryolu ile buluşturacaktır. Şehrin tramvayı ile entegre olacak ve İzmirli vatandaş bindiğinde şehri gerdanlık gibi dolaşmış olacaktır. 70 dakikada gidilen mesafe 6 dakikaya inecektir. Bölgedeki tüm hassasiyetlerin hesaplanarak gerçekleştirilecek projenin temelini bu yıl 9 Eylül tarihinde atılması tüm İzmirlilerin hayalidir. Heyacan tüm İzmir'in sokaklarında yaşanmaktadır. Bu projeye 'yapılmasın' yaklaşımı şehrin büyümesine engel olmaktır. İZDEKON'a verdiği destek için teşekkür ederim. Görüldü ki İzmir kırk yıllık sorunlarını kenetlenerek aşıyor" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN