Balıkesir’de sağlık dönüşümü

Sağlık yöneticileri ile buluşan Bakan Akdağ, “Kentteki yapımı devam eden sağlık kuruluşlarını 2020’ye kadar bitireceğiz” dedi

Balıkesir’de sağlık dönüşümü
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Balıkesir'in son yıllarda sağlıkta büyük yatırımlar alan il olduğunu belirterek, "İlçelerimizin neredeyse tamamında yeni yapılan hastaneler ya da ihalesi olanlar var. Bütün bunları 2020'de tamamlamış olacağız" dedi. Akdağ, Balıkesir Öğretmenevi'nde "Balıkesir İl Sağlık Değerlendirmesi Toplantısı"nda sağlık yöneticileriyle bir araya geldi. Toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Akdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi'nde incelemelerde bulunduğunu söyledi.

KENTE YAKIŞTI
Hastanenin Balıkesir'e yakışır ve modern bir yapıda olduğuna dikkati çeken Akdağ, şunları kaydetti: "Şükürler olsun Balıkesir, son yıllarda sağlıkta büyük yatırımlar alan bir ilimiz. İlçelerimizin neredeyse tamamında yeni yapılan hastaneler ya da ihalesi olanlar var. Bütün bunları 2020'de tamamlamış olacağız." Akdağ, şehir hastanesinin faaliyete girmesiyle eski hastanenin de değerlendirileceğini dile getirerek, "Oradaki binalar çok eski. Oraya ihtiyaca göre 200-400 yataklı yeni bir hastane inşa edeceğiz" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN