Genç Hatice’nin katili tutuklandı

Katıldığı tv programında 16 yaşındaki Hatice’nin öldürüldüğünden haberdar olan anne Fadime T. tutuklanmıştı. Genç kızın cesedinin bulunmasının ardından Soner Aktaş Denizli’de yakalandı

Genç Hatice’nin katili tutuklandı
Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesine bağlı Oynağanlı Köyü'nde oturan Hatice T, 11 Ekim 2016'da "Bakkala ekmek almaya gidiyorum" diyerek ayrıldığı eve bir daha dönmedi. Genç kızın yakınları jandarmaya kayıp başvurusunda bulundu. Yapılan aramalarda Hatice T'nin izine rastlanamadı. Geçtiğimiz günlerde Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesinde yaşayan ve 8 aydır kayıp olan kızı Hatice T'nin bulunması için katıldığı televizyon programında kızının öldürüldüğünü, cinayeti bildiğini anlatan anne Fadime T, itirafının ardından tutuklandı. Anne Fadime T'nin ifadelerinden yola çıkan polis ekipleri olayla ilgili genç kızı kaçırdığı ileri sürülen 44 yaşındaki Soner Aktaş'ı, Denizli'de yakaladı. Katil zanlısı Soner Aktaş'ın genç kızın cesedinin yerini polise itiraf etti. Denizli'den Afyonkarahisar'a getirilen Soner Aktaş, gece adliyeye sevk edildi. Soner Aktaş savcılıktaki ifadesinde, Fadime T. ile ilişkisi olduğunu, kızı Hatice'yi de bu ilişkiyi öğrendiği için öldürdüğünü itiraf etti.

BOĞARAK ÖLDÜRMÜŞ
Öte yandan Soner Aktaş, anne Fadime T'nin de cinayete rıza gösterdiğini ileri sürdü. Olay günü Hatice T'yi köydeki evine çağırdığını kaydeden Soner Aktaş, kiraladığı araç ile kendisini gezdirme bahanesiyle götürüp, Senirkent bölgesinde dağlık bir alanda boğarak öldürdüğünü anlattı. Soner Aktaş'ın İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan yurt dışına çıkmaya çalıştığı belirlendi. Genç kızın cesedi ise Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi morguna götürüldü. Genç kızın yakınlarının tepki gösterdiği Soner Aktaş, çıkarıldığı mahkemece 'çocuğun kasten ve tasarlayarak öldürülmesi' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.
BİZE ULAŞIN