Minik Yaprak dayanamadı

İzmir’de 7 aylıkken karaciğer yetmezliği teşhisi konulan ve yaklaşık 3 aydır nakil bekleyen minik Yaprak tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti

Minik Yaprak dayanamadı
İzmir'in Bayındır ilçesindeki bir besi çiftliğinde hayvan bakıcılığı yapan 36 yaşındaki Ümit Gökdemir ile 30 yaşındaki Figen Gökdemir çiftinin, 9 ay önce üçüncü çocukları Yaprak, dünyaya geldi. Çiftin bebekleri 4 aylıkken rahatsızlanınca ailesi tarafından Tire Aile Sağlığı Merkezi'ne götürüldü. Burada 'sarılık' şüphesi üzerinde duran doktorlar, minik Yaprak'ı gerekli tahlil ve tetkiklerinin detaylı bir şekilde yapılabilmesi için Tire Devlet Hastanesi'ne sevk etti. Burada Yaprak bebeğe, karaciğer yetmezliği teşhisi konuldu. Talihsiz Yaprak, teşhisin ardından İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gönderildi. Doktorlar, burada 22 gün boyunca kalan minik Yaprak'ın karaciğerinin gelişimini sağlayamadığı, normal yaşamına dönebilmesi için 150 gramlık bir parça karaciğer nakli yapılması gerektiğini ailesine bildirdi.

UYGUN DONÖR BULUNAMADI
Minik Yaprak, buradan da Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Hastanesi'ne sevk edildi. Hastane hastane dolaşan Yaprak'a burada da aynı teşhis konulup, karaciğer nakli için canlı donör aranmaya başlandı. Gökdemir çiftinin karaciğerleri, yapılan tahlil ve tetkiklerin ardından nakile uygun bulunmadı. Tüm aramalara rağmen uygun karaciğer bulunamayan Yaprak bebeğin durumu her geçen gün daha kötüye gitti. 3 aydır DEÜ Hastanesi'nde tedavisine devam edilen Yaprak bebek bir süre önce tedaviye cevap vermemeye başladı. Talihsiz Yaprak, doktorların müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi. Acı haberi alan Yaprak'ın ailesi gözyaşlarına boğuldu. Yaprak bebek, Ahrandı Mezarlığı'nda toprağa verildi.
BİZE ULAŞIN