Down sendromlu kızı için kariyerini bıraktı

Finans şirketinde yönetici olan Ece Kaynar, down sendromlu kızı için kariyerini sonlandırdı. 5. sınıfa giden Irmak ise aldığı başarı belgelerini annesine getirdi

Down sendromlu kızı için kariyerini bıraktı
Bir finans şirketinin İzmir'de yöneticiliğini yapan Ece Kaynar, 2012 yılında bebeği Irmak'ı kucağına aldı. Doğumdan sonra bebeğinin down sendromlu olduğunu öğrendi. Aynı zamanda kalbinde delik tespit edilen Irmak, henüz 1 aylıkken ameliyat geçirdi. Daha sonra özel eğitim kurumuna yönlendirilen Irmak, 2 yaşında yürümeye ve 3 yaşında konuşmaya başladı. Minik Irmak, okul çağı geldiğinde ise özel eğitime muhtaç engelli çocukların yaşıtlarıyla uyumunu sağlamak için oluşturulan kaynaştırma sınıfına alındı. Minik Irmak, önceleri bakıcısı aracılığıyla okula gidip geldi ancak annesi kızına daha fazla zaman ayırması gerektiğini düşünerek hayatına ilişkin önemli bir karar aldı. Kendisini Irmak'a adayan anne Ece Kaynar, down sendromlu kızına daha fazla vakit ayırmak için 3 yıl önce 18 yıllık iş hayatını sonlandırdı.

KARŞILIĞINI ALDI
Kaynar'ın 5. sınıfa giden kızı Irmak ise her dönem aldığı takdir ve teşekkür belgeleriyle annesinin fedakarlığını karşılıksız bırakmıyor. Kariyerini çok iyi bir noktada bıraktığını belirten Ece Kaynar, "Bir finans şirketinin İzmir yöneticisiyken Irmak için ani bir kararla iş hayatıma son verdim. Eşim de bu kararda beni destekledi. Çevremdekiler, benim işten vazgeçebilecek birisi olduğuma inanmıyordu. 'Mutlaka geri dönersin, çalışmadan duramazsın' dediler. Kariyerim Irmak'tan daha önemli değildi. İşimi çok severek yapıyordum ama düşündüğümde Irmak, ağır bastı, kızımla birlikte olmayı tercih ettim. İyi bir gelirim vardı, şirketimin bana sunduğu imkanları çok güzeldi. Ancak şimdi hergün Irmak ile okula gedip geliyorum. Gün içerisinde alması gereken ilaçları olduğu için kızımı okulda bekliyorum. Verdiğim karardan hiçbir zaman pişman olmadım. Irmak'ın üniversite hayali var. Onu o hayalinde de destekleyeceğiz" dedi.
BİZE ULAŞIN