Şehidin annesine mektup yazdılar

İzmirli kız öğrenciler Şırnak’ta düşen helikopterde şehit olan ilk kadın jandarma komutanı Yarbay Songül Yakut’un annesine mektup yazdı. Kız öğrenciler, mektupta asker olmak istediklerini belirtti

Şehidin annesine mektup yazdılar
İlk kadın ilçe jandarma komutanı Songül Yakut'un Şırnak'taki helikopter kazasında hayatını kaybetmesi kendilerini derinden etkileyen Çiğli ilçesindeki Gülen Kora Ortaokulu'nun kız öğrencileri, hislerini şehidin annesine ulaştırmak, acısını paylaşarak ona destek olmak için mektup yazmaya karar verdi. Öğrenci temsilcisinin durumu okul idaresine iletmesi üzerine, okulda "mektup kampanyası" başlatıldı ve kısa süre içinde onlarca mektup yazıldı. Annenin acısını paylaşan öğrenciler, mektuplarında "öyle cesur bir kız yetiştirdiğin için gurur duymalısın" diye seslendi. Mektuplar, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi'nin de katılımıyla okulda düzenlenen etkinlikle Sebahat anneye ulaştırılmak üzere İl Jandarma Komutanlığı görevlilerine teslim edildi. Jandarma, öğrencilere gösterdikleri duyarlılık nedeniyle teşekkür etti, hediyeler verdi.

"O BİZİM İDOLÜMÜZ"
Helikopter kazasının kendisini derinden etkilediğini belirten 5. sınıf öğrencisi Eylül İkra Noylan, "Mektubumda Sebahat anneye böyle cesur bir çocuk doğurduğu için çok şanslı olduğunu yazdım. Onunla gurur duyması, göğsü kabarık şekilde gezmesi gerektiğini anlattım. Songül Yarbay'ın büyük bir örnek olduğunu yazdım. Vatanımı korumak için asker olmak istiyorum. Milletime sahip çıkmak istiyorum. Songül Yarbay benim için örnek, tüm kadınlara örnek" dedi. 7. sınıf öğrencisi İrem Ekran, "Songül Yarbay gibi olmak isterim. Bu olaydan önce de asker olma isteğim vardı zaten. Bu olaydan sonra Songül Yarbay, benim için idol oldu"dedi. 6. sınıf öğrencisi Eylül Yıldız,"Kızın bu vatanı korumak için canını verebilecek bir askerdi. Kadınlara örnek bir asker. Vatanını korumak için ölmek mükafattır" dedi. 5. sınıf öğrencisi Sudenaz Aslan da mektubunda, "Artık binlerce kızın ve oğlun var. Sebahat anne, kalbimiz seninle" diyerek şehit annesinin acısını paylaştı.
BİZE ULAŞIN