CHP baltayı taşa vurdu

Göztepe ve Karşıyaka’ya yapılmak istenen statlara açılan davaları unutan ve TBMM’de yaptığı konuşmayla şaşırtan Mustafa Balbay’a, AK Partili Bilal Doğan böyle tepki gösterdi

CHP baltayı taşa vurdu
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay'ın TBMM Genel Kurulu'nda İzmir'in stat sorunundan hükümeti sorumlu tutması büyük şaşkınlık yarattı. Hükümet tarafından Göztepe ve Karşıyaka'ya yapılmak istenen statların açılan davalarla engellendiğini unutan Balbay baltayı yine taşa vurdu. CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay'ın TBMM Genel Kurulu'nda, "Hükümeti İzmir'in stat sorununa eğilmeye davet ediyorum. İzmir Belediyesinin stat sorununa verdiği önem kadar, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın, Hükümetin de gerekli önemi vermesini istiyorum" şeklinde konuşması büyük şaşkınlık yarattı.

İZMİR'DEN BİHABER
İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, Balbay'ın açıklamasına sert tepki gösterdi. Doğan, "Köklü ve şanlı kulüplerimizin başarılarının arkasında hükümetimiz tarafından verilen desteğin çok önemli katkısı olduğunu Sayın Balbay'a bir kez daha hatırlatmak isterim. Balbay'ı statların bugüne kadar kimin tarafından engellendiği hususunda İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri yeteri kadar bilgilendirmemişler. Hem Karşıyaka Stadı'nın yapımında hem Alsancak Stadı'nın yapılma sürecinde hem de Göztepe kulübümüzün Gürsel Aksel Stadı'nın yeniden inşaası konusunda Gençlik ve Spor Bakanlığımızın özveri ve çabalarına rağmen Büyükşehir Belediyesi'nin bu projelere ne kadar engel olduğu bilgisi kendisine verilmemiş" dedi.

SÜREKLİ MAHKEMEDELER
Balbay'a Gürsel Aksel Stadı'ndaki özel mülkiyet sorununun çözülmesi için Bakanlığımızın ne kadar çaba sarf ettiğinin anlatılmadığını vurgulayan Doğan, "Yine Gürsel Aksel Stadı içindeki belediye payının devri ile belediyenin ne kadar problem çıkardığını Sayın Balbay'a anlatmamışlar. Yine Alsancak Stadı'nın proje safhasında çıkardığı engelleri anlatılmamış. Şu anda Karşıyaka Stadı'nın yapımını engellemek için Büyükşehir Belediyesi'nin sürekli mahkemeye gittiği, 'davadan vazgeçin' denmesine rağmen Büyükşehir Belediyesi'nin yargı sürecini halen devam ettirdiğini Sayın Balbay'a hatırlatmak isterim" dedi. Doğan şöyle devam etti: "Sayın Balbay İzmir sporuna katkı koymak istiyorsa Sayın Kocaoğlu ile konuşup Büyükşehir'in açmış olduğu davadan vazgeçmesi hususunda katkı koyabileceğini belirtirim. Sonuç olarak İzmir kamuoyu, spor camiası ve taraftarlar biliyor ki sporun önündeki en büyük engel Sayın Kocaoğlu'dur. Sayın Kocaoğlu'nun inadı yüzünden kentimiz hükümetimizin yapacağı bu çok güzel tesislerden mahrum kalmıştır. Ama bütün bunlara rağmen Gençlik ve Spor Bakanlığımız tüm engellemelere rağmen İzmir'imize Göztepe'mize ve Karşıyaka'mıza bu güzel tesisleri kazandırma yönünde çabalarını devam ettiriyor."
BİZE ULAŞIN