Evde uyuşturucu üret ip öğrencileri zehirlemiş

Denizli’de, üniversite yakınındaki evinde kurduğu özel düzenekle uyuşturucu üretip, öğrencilere satan tekstil mühendisi tutuklandı

Evde uyuşturucu üret ip öğrencileri zehirlemiş
Denizli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu madde ticareti yapan kişi ve organizasyonlara yönelik çalışma kapsamında Pamukkale Üniversitesi yakınında ikamet eden bir mühendisin evinde oluşturduğu özel düzenekle uyuşturucu ürettiği ve üniversite öğrencilerine sattığı bilgisine ulaştı. Tekstil mühendisi olduğu tespit edilen 35 yaşındatki Muhsin A'nın evine operasyon düzenleyen polis, narkotik dedektör köpeğin de katıldığı aramalarda, dolap içerisinde uyuşturucu madde üretmek için kurulu özel düzeneği buldu.

ÖZEL DÜZENEK KURMUŞ
Özel düzenekle uyuşturucu maddeleri daha iyi yetiştirmek için mor ışık ve ortamı aydınlatmak amacıyla sarı ışık kullanıldığını tespit eden polis, ayrıca düzeneğin gizlendiği dolap içerisindeki nemi dengelemek için buhar makinesi, ortam sıcaklığını ayarlamak için derece ve ortamdaki havayı dengelemek için pervane kullanıldığını belirledi. Muhsin A'nın evinde yapılan aramada 525 gram esrar, 3 kök Hint keneviri bitkisi ve 2 uyuşturucu hap ele geçirildi. Gözaltına alınan Muhsin A. isimli zanlı, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Zanlı, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
BİZE ULAŞIN