İş kadını ve yakını kırmızı ışık kurbanı

İzmir’de uluslararası balık ticareti işiyle uğraşan Mehtap Karanfil Bakarlar ile yakını Şadiye Yağcı kırmızı ışıkta geçen cipin içinde bulundukları otomobile çarpması sonucu hayatını kaybetti

İş kadını ve yakını kırmızı ışık kurbanı
İzmir iş dünyasını üzen kaza önceki gün akşam saat 21.00 sıralarında Antalya Muratpaşa ilçesi Burhanettin Onat Caddesi Değirmenönü Kavşağı'nda meydana geldi. Uluslararası balık ticareti işiyle uğraşan Dünyam Balıkçılık şirketinin sahibi olan 43 yaşındaki Mehtap Karanfil Bakarlar ve eşi Hasan Bakarlar bir araziyi satın almak için Antalya'ya gitti. Bakarlar çifti ve kendilerine eşlik 62 yaşındaki Şadiye Yağcı ile Hasan Mustafa Postalcıoğlu arazi için yaptıkları görüşmenin ardından dönüşe geçti. Bakarlar çifti ile Yağcı'nın da içinde bulunduğu otomobil Değirmenönü Kavşağı'nda yeşil ışığın yanmasıyla geçiş yaptı. Bu sırada kendisine kırmızı yanmasına rağmen ışık ihlali yapan Sabri Helvacıoğlu idaresindeki lüks cip Bakarlar çiftinin içinde bulunduğu otomobile yandan çok süratli bir şekilde çarptı. Araçlar hurda yığınına dönüşürken, kazada Hasan Bakarlar ile her iki aracın sürücüsü hafif şekilde yaralandı. Olay yerine gelen 112 sağlık ekipleri ağır yaralanan Mehtap Karanfil Bakarlar ile Şadiye Yağcı'yı ambulansla hastaneye kaldırdı. Her iki kadın da doktorların yaptığı tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

CİP KIRMIZI IŞIKTA GEÇTİ
Eşini kaybetmenin büyük üzüntüsünü yaşayan iş adamı Hasan Bakarlar, Egeli Sabah'a yaptığı açıklamada, "Çok üzgünüz. Kırmızı ışıkta geçep cip aracımıza yan tarafından çok hızlı bir şekilde çarptı. Çok süratliydi. Eşim ve yakınımız arka koltukta oturuyordu. Cip arka kapının bulunduğu bölümden çarptığı için her ikisi de yaşamını yitirdi. Antalya'ya bir arazi ile görüşmek için gelmiştik" diye konuştu. Kaza anı ise kavşağa yakın bir iş yerinin güvenlik kameralarına yansıdı. Bölgede esnaf olan Faruk Sayın ise, "İki araç ortada çapıştı, ardından bizim ofisin olduğu bölüme doğru gelmeye başladı. Otomobilin biri trafik lambasına diğeri reklam panosuna çarparak durdu. Kavşaktaki, kırmızı ışık yüksekte olduğu için sürücüler bunu görmüyor, hareket edince kazalar meydana geliyor" dedi" dedi.
BİZE ULAŞIN