Ailesini de alarak kayıplara karıştı

İzmir’de 6 gün önce esrarengiz şekilde kaybolan 5 yaşındaki Mehmet’in babası Tarkan Tekeoğlu da sır oldu. Tekeoğlu’nun eşi ve 17 yaşındaki oğlundan da haber alınamıyor

Ailesini de alarak kayıplara karıştı
İzmir'in Dikili ilçesi Bahçeliköy mahallesi plajına geçen pazar günü 50 FD 038 plakalı cipiyle gelen, erken emekli olduktan sonra müteahhitlik yaptığı öğrenilen emekli komiser 45 yaşındaki Tarkan Tekeoğlu, iddiaya göre, uyuyan oğlu Mehmet'i araçta bırakarak serinlemek için denize girdi. Ancak Tekeoğlu geri döndüğünde oğlunu araçta bulamadı ve durumu jandarmaya bildirdi. AFAD, AKUT, İzmir emniyet Müdürlüğü'ne bağlı sualtı ekipleri çalışmalarına destek verdi. Mehmet için helikopter ve drone'larla da gökyüzünden yapılan arama çalışmaları sonuçsuz kaldı. Kamera kayıtlarını inceleyen jandarma ekipleri, çocuğun kaybolmadan benzin alırken araçta bulunmadığını tespit. Baba Tekoğlu'nun çelişkili ifadeleri dikkat çekti. Baba Tarkan Tekeoğlu'na ifade verdikten sonra ulaşamayan jandarma ekipleri bölgedeki arama çalışmaları aradan geçen 5 günün ardından dün sonlandırıldı.

MEHMET'İ BİLEN YOK
Polislikten emekli olduktan sonra müteahhitlik yaptığı öğrenilen Tekeoğlu'nun işlerinin kötü olduğu ve maddi sıkıntı yaşadığı öğrenildi. Tarkan Tekeoğlu'ndan haber almak için Nevşehir'de yaşayan eşi ve 17 oğlunu arayan akrabaları, Tekeoğlu ailesinden kimseye ulaşamadı. Tekeoğlu'nun eşi ve 17 yaşındaki oğlu ile birlikte sırra kadem bastığını belirten akrabası Feramis Kayacık, "Tarkan'a, eşine ve oğluna da ulaşamıyoruz. Olay basına yansıyınca 5 yaşındaki oğlu Mehmet'ten haberimiz oldu. Bu çocuğunu duymamıştık. Tarkan'ın Nevşehir'de resmi nikahlı bir eşi olduğunu biliyoruz. Nevşehir'deki eşi ile boşanmadılar. İzmir'de bir eşi olsaydı gidip gelirdi. 5 yaşındaki oğlu Mehmet de kendi üzerine kayıtlıymış. Tüm akrabalarımıza da sorduk" dedi.

Ceyhan TORLAK - Ali ALTUNDAŞ - Alparslan KÖRÜKÇÜ
BİZE ULAŞIN