Askıdaki tatlılar düşük gelirlilere gönderilecek

Manisa’daki bir fırın başlattığı “Askıda Tatlı” kampanyası ile Ramazan ayında hayırseverlerin parası ödediği tatlıları bayramda düşük gelirli ailelere gönderecek

Askıdaki tatlılar düşük gelirlilere gönderilecek
Manisa'da bir fırın geleneksel hale getirdiği "Askıda Tatlı" kampanyasını yine başlattı. 2001 yılından bu zamana kadar 16 yıldır 'Bir Sizden Bir Bizden' sloganı altında sürdürdüğü askıda kampanyası ile ihtiyaç sahiplerine Ramazan ayında destek olmaya devam ediyor. Kampanya hakkında bilgi veren fırın Mevlüt Çırakoğlu, amaçlarının toplumda giderek azalan yardımlaşma ve paylaşma duygusunu artırmak olduğunu söyledi. 2001 yılından bu yana kampanyayı aksatmadan sürdürdüklerini belirten Çırakoğlu, " Toplumumuz bağış ve yardımseverlik duygusunu daha da arttırmak için askıda kampanyasına destek olana bizde işyeri olarak destekte bulunuyoruz. Yani bir ekmek bağışlıyorsa bir tanede bizde, bir pide bağışlıyorsa bir pide bizden veya bir kilo baklava bağışlıyorsa bir kilo tatlı bizden diye konuştu.

70 AİLEYE GİDECEK
Bağışlanarak askıya alınan tatlıların Ramazan Bayramı öncesi belirlenen ihtiyaç sahiplerinin evine gönderileceğini belirten Çırakoğlu, "Tatlı bağışlayanlarımızda oldu. Bağışlanan tatlılar muhtarlarımız tarafından belirlenen 70'e yakın ihtiyaç sahibi ailemize Ramazan Bayramı öncesi evlerine gönderilecek veya muhtarların vereceği bir onay kağıdı ile işyerimizden alabilecekler. Ayrıca 'Bir Sizden Bir Bizden' sloganı altında başlattığımız ı kampanyada her yıl düşüş yaşanıyor. Eskiden askıda kampanyasına önemli bir destek vardı. Her geçen yıl bu kampanyaya vatandaşımızın ilgisi azalıyor. Şuanda günlük olarak ekmek bağışlanan ekmek sayımız 200, 150'e yakın pide ve yaklaşık 15 kilo tatlı bağışlayanımız var. Ancak bu sene neredeyse yüzde 50 oranında bir düşüş var. Sanki artık milletimiz cimrileşti gibi geliyor bana" dedi.
BİZE ULAŞIN