Babalar gününde bir kez daha can verdiler

İzmir’de Yavuz İnan ve Şenol Kiraz, çocuklarına donör oldu. Yavuz İnan, 7 aylık kızı Serra’ya, Şenol Kiraz ise 2 yaşındaki oğlu Ensar’a karaciğerinden parça verdi. İnan ve Kiraz, “En mutlu babalar biziz” dedi

Babalar gününde bir kez daha can verdiler
En özel "Babalar Günü" hikayesi İzmir'den geldi. İzmir'de 2 baba karaciğer bekleyen çocuklarına donör oldu. Rize'de yaşayan Şenol ve Meryem Kiraz çiftinin dünyaya gelen ikinci çocukları Ensar, 2 yaşına geldiğinde saramaya başlayınca ikisi de sağlıkçı olan anne ve baba doktora başvurdu. Rize'den Trabzon'a gönderilen Ensar'a 'Otoimmün hepatit' tanısı konuldu. Ensar iyice ağırlaşınca, ambulans uçakla İzmir'deki Kent Hastanesi'ne sevk edildi. Karaciğer nakli kararı alınan Ensar'a, babası Şenol Kiraz verici oldu, 3 ay önce 14 Mart Tıp Bayramı'nda Doç. Dr. Murat Kılıç ve Opr.Dr. Cahit Yılmaz başkanlığındaki ekip tarafından nakil gerçekleştirildi.

SİROZ TANISI KOYULDU
Manisa'da tornacı 33 yaşındaki Yavuz İnan ile 30 yaşındaki ev kadını Emel İnan'ın ikinci çocukları 7 aylık Serra'ya, rahatsızlanınca götürüldüğü hastanede bir kaç aylık takibin ardından safra kanallarının tıkalı olduğu tespit edilerek siroz tanısı koyuldu. Sağlığı hızla bozulan Serra İnan da karaciğer nakli için İzmir Kent Hastanesi'ne getirildi. Ensar'da olduğu gibi Serra'ya da babası Yavuz İnan donör oldu. Doç. Dr. Murat Kılıç ve Opr. Dr. Cahit Yılmaz başkanlığındaki ekip, babadan alınan karaciğer dokusunu minik kıza nakletti. Doktorların başarılı nakil operasyonlarının ardından çocuklar hızla sağlıklarına kavuştu. Verdikler karaciğerleri ile evatlarına bir kez daha can veren Şenol Kiraz ve Yavuz İnan'dan daha mutlusu yok. Babalar Günü öncesi doktorlarıyla buluşan aileler duygulu anların yaşanmasına neden oldu. Ensar'ın babası Şenol Kiraz, "Oğlumuz elimizden kayıp gidiyordu. O günle bugün arasında dünyalar kadar fark var. Oğlumun bu duruma gelmesi bizim için en büyük hediye. Onun gülmesi, konuşması her şeye değer" diye konuştu. Serra'nın babası Yavuz İnan ise, "Zor bir süreç geçirdik, Serra sapsarıydı, halsizdi. İnsanın çocuğunu sağlıklı mutlu görmesi yetiyor, bütün sıkıntılar geçiyor. Bir baba olarak mutluluğumu ifade edemem. Yüzündeki gülücüğü görünce dünyalar benim oluyor. Çok güzel bir babalar günü geçireceğim" dedi.
BİZE ULAŞIN