Nazar Plaza’ya birincilik ödülü

Renault 2016 yılının Yetkili Satıcısı Ödül Töreni, Fransa’nın Paris kentinde gerçekleştirildi. Satış ve satış sonrası kalite ve karlılık kriterleri bazında ödülü İzmir’den Nazar Renault Plaza aldı

Nazar Plaza’ya birincilik ödülü
Renault , 2016 Yılın Yetkili Satıcısı Ödül Töreni Fransa'da yapıldı. Paris'te gerçekleştirilen satış, satış sonrası, kalite ve kârlılık kriterlerinden hareketle düzenlenen yarışmada her ülkede çok çekişmeli bir süreç yaşandı. Bu yılın kazananı İzmir'den Nazar Renault Plaza oldu. Bu çok önemli ödül için Türkiye'yi temsilen Nazar Otomotiv ikinci kuşak yöneticileri Esra Ergin ve Elif Ergin Yüksel, Yılın Yetkili Satıcısı ödülünü Paris'te yapılan muhteşem ödül töreni ile Renault Global Satış Pazarlama Başkan Yardımcısı Thierry Koskas'tan aldı.

SONUNA KADAR HAK ETTİK
Ödül töreni sonrası açıklama yapan Nazar Renault Plaza Yönetim Kurulu başkanı Esra Ergin, "Renault Global'ın tüm dünya pazarlama başkan yardımcısının elinden ödülümüzü aldık. Bu ödül, bizim tarihimiz boyunca 1985 yılından bu yana gelen süreç boyunca ilk defa kazandığımız bir ödül. Bu bizim için çok önemli. Biz bu sene bayağı bir çaba sarf ettik. Bu ödülü kazanmak adına kalite müşteri memnuniyeti satış adetleri karlılık yedek parça satış sonrası servis hepsini içerisinde barındığında bir standardı var. Biz bu ödülü sonuna kadar hak ettik ve kazandık. Bundan sonrası için amaç bu ödülü bırakmamak her sene kazanabilmek" diye belirtti.

KADROMUZ GENİŞLİYOR
Kazandığı ödülü her yıl elinde tutmak istediğini söyleyen Ergin, "Bunun içinde hem yenileniyoruz, gelişiyoruz kadromuzu büyütüyoruz. Bununla birlikte istihdam yaratıyoruz. Bizler nazar olarak otomotiv pazarındaki düşüşe göre kıyasladığımızda bizde tam tersi bir etken var. 2016 yılına göre satışlarımız bu sene daha da yukarılara cıktı. Yine bu ödülü almak için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Ocak ayından sene sonuna kadar olan süre içerisinde her ay ayrı ayrı değerlendiriliyor. Sekteye uğradığınız ayda bu ödülü almak çok zor. İstikrar gerekiyor. Bu olay Renault'da en çok aracı satan veya en çok servis girişini sağlayan gibi bir durum değil. Çok fazla kriterler var. Bunların içerisinde önemli olan mesela müşterimize arabayı sattık. Bu satış sonrası müşteri ile yapılan anketler var. Bu anketlerde herkes özgür. İster adını verir, isterse vermez" dedi.

10 ÜZERİNDEN 10 ALDIK
Anketlerin Renault'un, kendisi tarafından yapıldığını belirten Ergin, "Müşteri memnun mu? Değil mi? Satın alma süreci içerisinde neler yaşadı. Bununla ilgili olarak herhangi bir problemle karşı karşıya kaldı mı? Verilen sürelerde veya tahautlerde bir farklılık var mı? Bunun direk müşteriden bilgisi alınır. Bunlar sadece bu süreçlerden bir tanesi. Bu güne kadar müşterilerimizden olumsuz bir değerlendirme almadık. Hizmet verdiğimiz müşterilerden 10 üzerinden 10 aldık. Bunun karşılığı olarak da bu ödülle taçlandırıldık. Hedefimiz bunu devam ettirmek istiyoruz. Ekibimiz ile canla başla müşterilerimize hizmet vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN