O babaya tazminat davası

Kaybolduğu iddia edilen ve 5 gün boyunca aranan Mehmet’in gerçekte olmadığı ortaya çıktı. Suç uyduran ve yalan beyanda bulunan baba Tekeoğlu’na devlet tazminat davası açacak

O babaya tazminat davası
İzmir'in Dikili ilçesinde geçtiğimiz Pazar günü Tarkan Tekeoğlu'nun serinlemek için denize girerken uyuduğu için araçta bıraktığını ve geri döndüğünde kaybolduğunu iddia ettiği 5 yaşındaki oğlu Mehmet ile ilgili gerçekler ortaya çıkmaya başladı. Emekli polis olan ve müteahhitlik yapan baba Tarkan Tekeoğlu'nun günlerce kolluk kuvvetllerini oyaladı. Baba Tarkan Tekeoğlu'nun, jandarmaya ihbarda bulunmasının ardından 5 gün boyunca kolluk kuvvetleri tarafından havadan, karadan ve denizden aranan çocuğun izine rastlanamadı. En son çocuğunun kaybolduğu gerekçesiyle ifade vermek üzere geldiği karakolda görülen baba Tarkan Tekeoğlu'da kayıplara karıştı. Arama çalışmalarını günlerce sürdüren jandarma ekipleri 5 gün boyunca baba Tekeoğlu'na ulaşamayınca arama çalışmalarını Perşembe günü sonlandırdı. Jandarma ekiplerine kayıp olduğunu iddia ettiği 5 yaşındaki Mehmet oğlunun fotoğrafında herkesin dikkatini çeken başka bir ayrıntı daha vardı. Fotoğrafı gören herkes 'Fotoğraftaki bu çocuk 5 yaşında olamaz. Bu çocuğun yaşı en az 8-9 var. Bu işte bir gariplik var' yorumunda bulundu. Tekeoğlu'nun yalan söylediğini kanıtlayan ayrıntılardan biri de bu oldu. Hakkında yakalama kararı çıkartılan baba Tarkan Tekeoğlu'nun, jandarmaya 5 yaşındaki oğlu olduğunu iddia ederek bulunması için verdiği fotoğrafın aslında 17 yaşındaki oğlunun küçüklük fotoğrafı olduğu ortaya çıktı.

MEHMET DİYE BİRİ YOK
Geçtiğimiz Cuma günü yapılan araştırma sonucu kayıp olduğu iddia edilen çocuğun İstanbul'da ikmet eden Gülser Keser'e ulaşıldı. Tarkan Tekeoğlu'nun eşi ve 17 yaşındaki oğlu Batuhan Serkan Tekeoğlu'nun kendi yanında olduğunu belirtten anneanne Gülser Keser, 5 yaşındaki Mehmet olduğu iddia edilen fotoğraftaki çocuğun 17 yaşındaki torunu Batuhan Serkan 'ın küçüklük fotoğrafı olduğunu belirtti. Ardından Beykoz Karakolu'na giden anneanne Keser, Tekeoğlu'nun eşi Zeliha Tekeoğlu ve Batuhan Serkan Tekeoğlu, Mehmet isimli bir çocuğun olmadığını belirtti.

?10 YILA KADAR HAPİS
Şimdi tüm gözler olmayan bir çocuk için kayıp ihbarında bulunan Tarkan Tekeoğlu'na döndü. Yaşanan ilginç olayla ilgili Egeli Sabah'a konuşan Avukat Mehmet Bülent Ötkün, "Bu olayda babanın asılsız ihbarda bulunması suç uydurma olarak değerlendirilebilir. Baba, işlenmediğini bildiği bir suçu, yetkili makamlara işlenmiş gibi ihbar eden ya da işlenmeyen bir suçun delil veya emarelerini soruşturma yapılmasını sağlayacak biçimde uyduran kimseye bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası verilir. Bunun yanı sıra olmayan bir çocuğun üzerine kimlik düzenlediği için resmi belgede sahtecilik suçu da işlenmiştir. Bu suçtan dolayı 2 yıldan 5 yıla kala hapis cezası alabilir. Ayrıca jandarma tarafından düzenlenen kayıp tutanağı nedeniyle, resmi belgenin düzenlenmesinde yalan beyanda bulunma suçundan dolayı 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası alabilir. Toplamda 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanabilir. Asılsız ihbardan dolayı kamu araç ve gereçleri gereksiz yere kullanıldığı için devlet tazminat davası açabilir" dedi.

NÜFUSTA GÖRÜNÜYOR
Tarkan Tekeoğlu'nun jandarmaya kayıp başvurusunda bulunurken kullandığı Mehmet Tekeoğlu'nun kimliğinin gerçek olduğu, resmi nüfus kayıtlarında göründüğü ancak gerçekte böyle birinin hiç olmadığı belirlendi. Ayrıca jandarmanın Tekeoğlu'nun Niğde ve Kayseri'de bulunan akrabalarının ifadelerini alacağı öğrenildi.
BİZE ULAŞIN