Çeşmeli turizmciler için sezon bayramda açılacak

Durgun geçen Haziran ayının ardından turizmciler bayram tatilinden umutlu. ÇEŞTOB Başkanı Veysi Öncel, “Doluluk oranları yüzde 100’ü bulacak” dedi

Çeşmeli turizmciler için sezon bayramda açılacak
Ramazan'ın, Haziran ayının başına denk gelmesiyle birlikte henüz sezonu tam manasıyla açamayan turizmciler bayram tatiliyle birlikte sezonun açılmasını bekliyor. Çeşme'de turizm henüz sezona başlayamadıklarını belirten ÇEŞ- TOB Başkanı Veysi Öncel, "Tek umudumuz bayram tatili. Gözümüzü bayram ve sonrasına diktik. Tatil moduna giremeyen yerli turisti bayram ve sonrası bekliyoruz. Şimdi tek umudumuz Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında geçen yıldan çok daha güzel bir sezon geçirecek olmamız. Geçen yıl yüzde 30'a yakın olan kaybımız bu sene çok daha iyi rakamlarla telafi edeceğiz" diye konuştu.

YUNANİSTAN'A GİTMEYİN
Türk turisteri, Yunan adalarına gitmek yerine Çeşme'ye davet eden Öncel, "Kendi vatanımız varken Yunan adalarına devamlı gitmeyi biraz tuhaf karşılıyoruz. Adalara bir kere giden beş kere daha gidiyor. Tabi ki seyahat edecekler ama biz önce kendi vatandaşımız diyoruz. Vatanını seven ülkesinde tatil yapar. Türk turizminin desteklenmesi için herkes elini taşın altına sokmalı" dedi.
BİZE ULAŞIN