Yaşlı çiftin boğazını kan parası için kesmişler

Evlerinde öldürülen yaşlı çiftin katil zanlıları yakalandı. Biri Suriyeli 3 zanlının, cinayeti evde bulamadıkları 170 bin lira için işledikleri öğrenildi

Yaşlı çiftin boğazını kan parası için kesmişler
İzmir'in Konak ilçesine bağlı Kapılar'da geçtiğimiz Cuma günü 60 yaşındaki Cemal ve Remziye Işıkhan çifti evlerinde boğazları kesilerek öldürüldü. İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin evde yaptığı incelemede tüm dolapların ve çekmecelerin açıldığı, odaların darmadağın edildiği belirlendi. Polis, cinayeti işleyen kişi ya da kişileri belirlemek için geniş çaplı çalışma başlattı. Eve en son Suriye uyruklu 27 yaşındaki Ubeyde Elhazzam'ın girip çıktığı belirlendi. Elhazzam ile birlikte 54 yaşındaki Mecit Kaymaz ve 26 yaşındaki Hüseyin Canbaz polisler tarafından gözaltına alındı.

3 ZANLI TUTUKLANDI
3 zanlı da emniyetteki ifadelerinde cinayeti kabullenmezken, 'canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme' suçundan sevk edildikleri adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi. Remziye-Cemal Işıkhan çiftinin oğulları Uğur Işıkhan'ın yaklaşık bir yıl önce cinayet suçundan cezaevine girdiği, ailenin karşı tarafa kan parası olarak 170 bin lira vermeyi planladığı öğrenildi. Bunu çevreden öğrenen 3 zanlının Işıkhan çiftinin evine girerek karı kocayı boğazını keserek öldürdüğü ve ardından evde bu parayı aradıkları belirlendi. Ancak evde 170 bin lirayı bulamayan zanlılar, cinayeti işleyip kayıplara karıştı. Ayrıca Suriyeli zanlı Ubeyde Elhazzam'ın cinayeti işledikten sonra kanlı kıyafetlerini çamaşır makinesinde yıkadığı belirlendi. Cemal Işıkhan'ın cep telefonu, teshibi ve kol saatinin de Elhazzam'ın evinden çıktığı öğrenildi. Cinayet Büro Amirliği ekipleri olaydan kısa süre sonra zanlıları yakalamayı başardı.
BİZE ULAŞIN