AVM kül oldu

Bargama’daki bir alışveriş merkezinde yangın çıktı. AVM’de yapılan incelemenin ardından hasarın 9 milyon lirayı bulduğu öğrenildi

AVM kül oldu
Bergama-İzmir karayolu Küçükkaya mevkinde bulunan Olympos Alışveriş Merkezi'nde (AVM) sabahı karşı 04.00'da henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Mustafa Osman Burcu'ya ait olduğu belirtilen AVM'de sabaha karşı 04.00 sıralarında yangın çıktı. İçinde 1 kahve dükkanı ile 3 ayrı mobilya mağazası bulunan 4 işletmeli, 2 katlı AVM'den yükselen dumanları görenler, itfaiye ve jandarma ekiplerine bildirdi. olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi yönlendirildi. Bergama, Kınık ve Dikili'den gelen itfaiye ekipleri yangının bitişikteki diğer AVM'ye sıçramaması için büyük çaba sarfetti. Müdahale edilen yangın şiddetini artırırken, yangın ancak 4 saatlik çalışmanın ardından tamamen söndürülebildi.

AVM SİGORTALIYMIŞ
AVM'deki mobilya ve beyaz eşya satılan 4 işletmeden 3'ü tamamen küle dönerken biri ise kısmen yandı. Yangının mesai saatleri dışında meydana gelmesi ve AVM'deki bekçinin yangını farketmesi faciayı önledi. Yangının ardından Bergama Kaymakamı Osman Nuri Canatan, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper, yanan AVM'ye gelerek incelemede bulundu. Tamamen yanan AVM'deki zararın ise 9 milyon lira olduğu belirtildi. Yangında ölen ve yaralanan olmazken, küle dönen alışveriş merkezinin tamamının sigortalı olduğu öğrenildi.
BİZE ULAŞIN