6 ayda 33 kilo zayıfladı

İzmirli Banu dönmez, 6 ayda 33 kilo verdi. Tüp mide ameliyatının ardından 126 kilodan 93 kiloya kadar düşen Dönmez, yeni hayatına “merhaba” dedi

6 ayda 33 kilo zayıfladı
İzmir Karşıyaka'da yaşayan 126 kilo ağırlığındaki morbid obezite hastası Banu Dönmez, fazla kiloları artık hayatını olumsuz etkileyince, t��p mide ameliyatı olmaya karar verdi. Dönmez, Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi'nde 6 ay önce tüp mide ameliyatı oldu. Ameliyat sonrasında 9 gün hastanede kalan Dönmez, 6 ayda yaklaşık 33 kilo vererek 126 kilodan 93 kiloya düştü. Ameliyatın ardından doktorunun yönlendirmesine göre beslenen ve spor yapan Dönmez, kendisi gibi morbit obezite hastalarının ameliyattan korkmaması gerektiğini söyledi.

Kilolar işkence
Verdiği kiloların ardından renkli kıyafetler giyebildiğini belirten Dönmez, "Siyahlardan kurtuldum. 52 bedenden 46 bedene düştüm. İstediğim kıyafeti alabiliyorum. Eskiden sadece büyük beden kıyafet satan yerlere gidip beğenmesem de almak zorundaydım. Nefes almam, yürüyüşüm, uykum her şeyim değişti. Eskiden çok zor yürüyordum. İki adıp atıp nefes nefese kalırdım. Şimdi daha uzun mesafeleri tıkanmadan yürüyorum. Şimdi daha aktifim, mutlu uyanıyorum. Karamsarlığım gitti, hayattan zevk alıyorum. İnsanların bakışı bile değişti. O kiloyu üzerinizde taşımak kendinize yaptığınız en büyük işkence. İş yaşamım çok zorluydu. Özellikle ameliyat olabilmek için sigortam olması gerekiyordu, mecburen çalışıyordum. Ameliyat olurken işten ayrıldım. Şimdi iş de arıyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN