Bayram turizmcilerin yüzünü güldürecek

Yaz aylarında özellikle yerli turistin tercih ettiği Ege kıyılarındaki turistik tesisler Ramazan Bayramı öncesi yapılan rezervasyonlarla yüzde 100 doluluk oranına ulaştı

Bayram turizmcilerin yüzünü güldürecek
Güney Ege'den, Kuzey Ege'ye kadar uzanan kıyı şeridindeki turistik işletmelerde bayram tatili hazırlıkları tamamlandı. Otellerde bayrama kısa süre kala ortalama yüzde 70'in üzerinde doluluk oranı yakalanırken turizmciler, bayram öncesi satışlarıyla bayrama kadar yüzde 100 doluluk oranına ulaşılması bekleniyor. Ege Bölgesi'nin önemli tatil beldeleri Çeşme, Kuşadası ve Ayvalık'taki turistik işletmelerde gecelik konaklama 75 liradan başlayıp 3 bin 600 lira arasında değişiyor. Bazı tesislerin ise yüzde 100 doluluğa ulaşmasının ardından internet üzerinden rezervasyonlarını kapatması dikkat çekti. Çeşme Otelciler Birliği Başkanı (ÇEŞTOB) Veysi Öncel yaptığı açıklamada, Çeşme'de bayramda yüzde 100 doluluğa ulaşacaklarına inandığını söyledi. Bayrama 1 gün kala yüzde 70'in üzerinde doluluk oranı yakaladıklarını belirten Öncel, "Tesislere gelen rezervasyonlarla beraber bayramı tamamen dolu geçireceğimizi düşünüyoruz. Haziran ayı bizim için kötü geçti. Ne işletmeciler ne esnaf ne de otelciler para kazanabildi. Bunda havaların serin gitmesi etkili oldu. Ancak bayramdan itibaren havaların ısınmasıyla Eylül sonuna kadar iyi bir sezon geçireceğimize inanıyoruz. Çeşme yine Türkiye'de iç turizmin bir numaralı merkezi olacak. Çeşme'de pansiyon ve butik oteller de dahil 26 bin 500 yatak kapasitesine sahip. Her keseye uygun seçenekler sunabiliyoruz. Pansiyonlarda gecelik 75 liradan başlayıp 5 yıldızlı otellerde 3 bin liraya kadar varan fiyatlar mevcut" diye konuştu.

Bayram bereketi
Unesco Dünya Mirası Listesi'nde bulunan Denizli'nin dünyaca ünlü turizm bölgesi Pamukkale'deki turizmciler, geçen yılki olumsuzluklar nedeniyle yüzde 45'lik kayba rağmen bu yıldan umutlu olduklarını söyledi. Özellikle şifalı sıcak su ve termal kaynakları sebebiyle bölge Kore, Çin, Malezya, Tayvan gibi ülkelerden gelen turistlerin ilgisini çekiyor. Pamukkale'ye girişlerde geçtiğimiz yıla oranla 2017 yılının ilk 3 ayında 35'lik artış oldu. Ramazan Bayramı tatili için yapılan rezervasyonlarla birlikte otellerdeki doluluk oranı yüzde 80'e ulaştı. Denizli Turistik Otelciler Derneği (DENTURAD) Başkanı Gazi Murat Şen, bu yıldan umutlu olduklarını söyledi. Yaz sezonunda Rus turistlerin Pamukkale'ye yoğun ilgi göstermesini beklediklerini ifade eden Şen, "Pamukkale ve Denizli için 2017 sezonu iyi geçeceğini tahmin ediyoruz. Dernek olarak Pamukkale ve diğer ören yerlerine girişlerin belirli gün veya tarihlerde ücretsiz yapılması için yetkili yerlere dosya sunduk" dedi.

Jolly Joker'e ünlü akını
Ramazan Bayramı'nda Çeşme Jolly Joker, birbinden ünlü sanatçıları sevenleriyle buluşturacak. bu akşam Koray Avcı, yarın Berkay, bayramın birinci günü Teoman, ikinci günü Yıldız Tilbe ve üçüncü günü ise Hakan Altun sahne alacak. Tatilcilere unutulmaz bir bayram eğlencesi yaşatacak olan ünlü şarkıcılar en sevilen şarkılarını seslendirecek. Konserler sabahın ilk saatlerine kadar sürecek.

Ünlüler Kuşadası'nda olacak
Kuşadası'nın gözde eğlence mekanlarından Jade Beach Club'da bayramda üç gün boyunca ünlü isimler sahne alacak. 25 Haziran Pazar Ramazan bayramının birinci günü gündüz Cihan Kula, akşam ise Cem Belevi, bayramın ikinci günü ise gündüz Samet Liçina, akşam ise sesi ve şarkılarıyla dikkat çeken ünlü şarkıcı Derya Uluğ, bayramın üçüncü günü ise yeni album çıkaran Yaşar Gaga sahne alacak. Konserlerde dansçılarda performanslarıyla renk katacak. Eray ARPAŞ İN/ İZMİR
BİZE ULAŞIN