Deprem fırtınası devam ediyor

Karaburun açıklarında meydana gelen 6.2 büyüklüğündeki depremin ardından 10 günde bin 200’ün üzerinde deprem oldu. İzmir dün sabah da 5.0 büyüklüğündeki depremle sarsıldı

Deprem fırtınası devam ediyor
İzmir'de 12 Haziran'da Karaburun açıklarında meydana gelen, korku ve paniğe neden olan 6.2 büyüklüğündeki depremin ardından 10 gün içinde bin 200'ün üzerinde deprem oldu. Son olarak Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesinin tespitine göre, saat 05.48'de merkez üssü İzmir'in Karaburun ilçesi açıkları olan 5 büyüklüğünde bir sarsıntı kaydedildi. İzmir kent merkezi ve çevresinde hissedilen depremin 9,88 kilometre derinlikte oluştuğu belirlendi. İzmir Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Osman Metin Saroğlu, Karaburun'da meydana gelen 5.0 büyüklüğündeki depremle ilgili açıklama yaptı.

Can ve mal kaybı yok
Ege Denizi'nde Karaburun açıklarında meydana gelen 5.0 büyüklüğündeki deprem nedeniyle can veya mal kaybı olmadığını belirten İzmir Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Saraoğlu, "İlk belirlemelerimize göre herhangi bir can ve mal kaybı yok. Tespit amaçlı görevlendirdiğimiz AFAD ekibi İzmir'de Karaburun'a gitti. Sabaha karşı 05.48'de Ege Denizi'nde Karaburun açıklarında 9.88 kilometre derinlikte meydana geldi. Deprem İzmir kent merkezi ve çevre il ve ilçelerde hissedildi" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN