Bayram bereketi ile geldi

İzmir’de bayrama 1 gün kala aileler çocuklarına bayramlık almak için soluğu tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda aldı. Çarşıya olan bu ilgi zor dönemden geçen esnafın yüzünü güldürdü

Bayram bereketi ile geldi
Ramazan Bayramı Bereketiyle birlikte geldi. Kentteki tarihi Kemeraltı Çarşısı, İzmirlilerin bayram alışverişi için en çok ilgi gösterdiği mekanların başında geldi. Herkes bütçesine uygun ihtiyaçlarını indirimli satılan ürünlerden gidermeye çalıştı. Çarşıya olan bu ilgi esnafından yüzünü güldürdü. Özel gün ve bayramların işlerine olumlu etkisi olduğunu dile getiren tarihi Kemeraltı çarsısı esnafı, "Piyasadaki durgunluğu ancak bu günlerle yaptığımız işlerle aşıyoruz. Kemeraltı, gelenlerin her bütçeye uygun ihtiyaçlarını rahatlıkla giderebildikleri bir büyük çarşı. Yıllardır bu gelenek sürüp gidiyor. Bizde az karla velinimetimiz olarak gördüğümüz vatandaşlaraa destek olmaya çalışıyoruz" diye konuştu. Ramazan ayındaki durgunluk nedeniyle sezonu tam açamayan turizmciler, tatil sezonunun başlamasıyla rahat bir nefes aldı.

EGE'YE AKIN ETTİLER
Yerli turist, bayram tatili için baaşta Çeşme, Bodrum, Kuşadası ve Ayvalık olmak üzere Ege Bölgesi'ne akın etti. Otellerde bayram tatili süresince yüzde 90'ın üzerinde doluluk oranı olması turizmcilerin yüzünü güldürdü. Özellikle ince kumu ve sığ denizi ile tatilcilerin gözdesi olan Çeşme Ilıca Plajı'ndaki doluluk dikkat çekti. İzmir'de yaşayan ve bayramı memleketlerinde geçirmek isteyen vatandaşlar ise otogarın yolunu tuttu. Tüm seferlerin biletleri tükenirken, otobüs firmaları ek seferler koydu.
BİZE ULAŞIN