Bayram coşkuyla geldi

Ramazan Bayramı, sabah camilerde kılınan namazlarla birlikte başladı. Bayramda, kimileri sevdiklerini ziyaret etti, kimileri tatile çıktı. Ege’deki manzaralar eski bayramları hatırlattı

Bayram coşkuyla geldi
Ramazan Bayramı, için yapılan hazırlıkların ardından coşkuyla başladı. İzmir'de camiler bu sabah bayram namazı kılmak için gelenlerle doldu taştı. Cami içinde yer bulamayanlar avluya serdikleri hasırlarda namaz kıldı. İzmir'de bayram namazı saat 06.33'te kılındı. Camilere akın edenler namazı kıldıktan sonra çıkışta bayramlaştı. Alsancak Hocazade Camii'ne gelenler, içeride yer bulamayınca cami avlusuna serdikleri hasırlarda namaz kıldı. Ramazan Bayramı'nda kimilire tatil yapmayı, kimileri ise aile ziyaretleri yapmayı tercih etti.

EMNİYETTEN ÇOCUKLARA ETKİNLİK
İzmir Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü çocuklara bayram coşkusunu yaşatmak için etkinlik düzenledi. Bostanlı sahildeki etkinlikte çocuklar için animasyon grupları gösteri yaptı. Çeşitli yarışmaların düzenlendiği programda çocuklara hediyeler dağıtıldı. Yarışmalar ve animasyonların yer aldığı etkinlikte çocuklara tehlikeli durumlarda neler yapmaları gerektiği de anlatıldı. Çocuk Şube Müdürlüğü'nde görevli polisler, çocuklara internet ve 155 Polis İmdat hattının kullanımı hakkında bilgi verdi. Bayram namazını doğduğu ve çocukluğunun geçtiği Pınarlar Mahallesi'ndeki Yukarı Cami'de çocuklarıyla kılan Zeybekci, daha sonra cami cemaatiyle bayramlaştı. Manisa'nın Saruhanlı ilçesi merkezli 27 Mayıs'ta meydana gelen depremden en çok etkilenen Gölmarmara'nın Tiyenli mahallesi sakinleri, bayramı mahalle merkezine kurulan çadır camide karşıladı. Ramazan Bayramı'nın buruk yaşandığı mahallede depremzedeler, bir an önce yeni ev yapmak istediklerini söyledi.

DELİCAN'DAN BAYRAM MESAJI
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Birlik beraberlik vurgusu yapan Delican, "Bayramı'n annelerin ağlamadığı, kardeşi kardeşe kırdıranların ve tüm musibetlerin ortadan kalktığı bir dünyanın yaratılmasına vesile olmasını diliyorum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN