Akbaba savaşı

Bucaspor kalecisi Çağlar Şahin Akbaba 750 bin lira bedelle Karabük’e verildi. Ancak ödeme yapılmadı ve oyuncunun sözleşmesi fesih edilemedi. Transfer çıkmaza girdi

Akbaba savaşı
Bucaspor, Altınordu ve Karabükspor arasında kaleci Çağlar Şahin Akbaba savaşı çıktı. Buca'nın eski başkanı Çetin Kayışlı, 2017 Ocak ayındaki ara transfer döneminde Çağlar Şahin Akbaba'yı Karabükspor'a 750 bin lira bonservis bedeli karşılığında sattı. Yapılan protokolde 22 yaşındaki kaleci, haziran ayında Bucaspor ile sözleşmesini feshederek Karabükspor'un yolunu tutacaktı. Karabük yönetimi genç kaleci için Bucaspor'a bonservis bedeli olarak şubat, haziran ve ekim aylarında ödenmek şartıyla her ay için 250'şer bin liralık çek kesti. Eski başkan Çetin Kayışlı, alacaklarına karşılık bu parayı alırken yapılan protokol gereği de Çağlar'ın sözleşmesi 17 Haziran'da feshedilecekti.

PROTOKOLE UYUN!
Ancak Çağlar'ın Karabükspor'a transfer olması, sadece Bucaspor'un sözleşmesini feshetmesiyle gerçekleşmiyordu. Çünkü Bucaspor'dan 2012 yılı kasım ayında tüm ilişkisini keserek Altınordu'nun başına geçen Seyit Mehmet Özkan, Bucaspor'dan alacaklarına karşılık yaptığı protokolle "Altyapıdan 5 yıl içinde başka bir kulübe transfer olacak futbolculardan alınacak bonservis bedelinin yüzde 50'i tarafımıza ödenir" maddesini koydurmuştu. Karabükspor yönetimi de Bucaspor Başkanı Ahmet Doğan'ı arayarak sözleşmenin biran önce feshedilmesini istedi. Doğan da Özkan'ın avukatıyla görüşerek 375 bin liralık borcu önümüzdeki yıl ödeyebileceğini söyledi.
BİZE ULAŞIN