Beylik tabancasıyla darbecileri durdurdu

FETÖ’nün 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminde 400 darbeciyi taşıyan konvoyu beylik tabancasıyla durduran Başkomiser Bekir Önsal, şehit ve gazi ailelerine seslenen Başbakan Yıldırım’ı duygulandırdı

Beylik tabancasıyla darbecileri durdurdu
FETÖ'nün 15 Temmuz hain darbe girişiminde İzmir Valiliği'ni ele geçirmek üzere Menteş kampından 400 harp okulu öğrencisini getiren konvoyu canı pahasına durduran Urla İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde o dönem komiser olarak görev yapan Bekir Önsal de Kaya Termal Otel'de şehit yakınları ve gazilere verilen davete katıldı. Başbakan Yıldırımyaptığı konuşmasında Bekir Önsal'dan, "Yıl 2016. 15 Temmuz gecesi İzmir'de bir destan daha yazılır. FETÖ'nün darbe girişiminde İzmir Valiliği'ni kuşatmak için Urla ilçesindeki Menteş kampından getirilmek istenen 400 harp okulu öğrencisini taşıyan araçlar polis tarafından durdurulur. Bu harp okulu öğrencilerinin başındaki darbeciye, darbeyi genç bir komiser indirir. Darbeci komutan, 'küçük tabanca ile mi bizi durduracaksın' deyince komiser çok anlamlı bir cevap verir. 'Ailemde 3 şehit var. Dördüncü ben olurum. Sizi buradan geçirtmem. Tabancamda 13 mermi var. Israr edersen bunlardan biri sana nasip olur' der. Bu kararlılık karşısında darbeciler geldikleri gibi geri dönerler. Yıllar geçse de milli şuur asla kaybolmaz. Ne zaman lazım olursa o zaman da alçaklara gereken cevabı verir" diye bahsetti.

BEKLEMİYORDUM ÇOK ŞAŞIRDIM
Salonda bulunan olayın kahramanı Başkomiser Bekir Önsal, Başbakan Binali Yıldırım'ın duygu dolu konuşması sırasında büyük şaşkınlık yaşadı. Başbakan'ın övgü dolu sözlerinin ardından duygularını ve hissettiklerini Egeli Sabah ile paylaşan Başkomiser Önsal, "Ailemde 3 ehit olduğu için davete katıldım. "Sayın Başbakanımız konuşmasında benden bahsedince çok şaşırdım. Benim hakkımda konuşacağımdan haberim yoktu. Büyük onur ve mutluluk duydum. Bugün aynı olay başıma gelse, vatanım ve milletim için yine aynı şeyi yaparım" diye konuştu.

BEYLİK TABANCASI İLE DURDURDU
İzmir'de darbe girişimi gecesi Urla'dan, valiliği ele geçirmek için 400 harp okulu öğrencisini getiren konvoyu, 13 kurşunu olan beylik tabancasıyla Komiser Bekir Önsal'ın durdurduğu ortaya çıkmıştı. Askeri konvoyun başındaki albayın, "Bizi belindeki o tabancayla mı durduracaksın" sözlerine Komiser Önsal, "400 değil, 4 bin kişi olsanız fark etmez. Tabancamda 13 mermi var. Eğer geçmek için ısrar edersen bunun biri sana nasip olur" sözleriyle yanıt vererek konvoyu durdurmuştu.
BİZE ULAŞIN