Foça’da askerlere bayram sürprizi

Foça���da, Amfibi Görev Grup Komutanlığına bağlı TCG Bayraktar gemisinde erler, bayramlaşmak için komutanlarını beklerken karşılarında ailelerini buldu. Sürpriz buluşmada, duygu dolu anlar yaşandı

Foça’da askerlere bayram sürprizi
İzmir Foça'da Amfibi Görev Grup Komutanlığı, TCG Bayraktar gemisinde tertipli erler Atilla Ayyıldız ve Ömer Adalı'ya çifte bayram yaşatan bir sürpriz hazırladı. Ramazan Bayramı'nı ailelerinden uzakta geçireceğini düşünen Atilla Ayyıldız ve Ömer Adalı isimli erler, komutanlarını selamlamak için beklediği sırada karşılarında ailelerini buldu. Serdümen Er Atilla Ayyıldız, komutanını selamlamak üzere silistre (devlet büyükleri ve komutanların gemiye giriş ve çıkışlarında selam makamında çalınan düdük) çaldığı sırada, karşısında Çanakkale'den gelen annesi Pakize Ayyıldız, babası Talat Ayyıldız, kardeşi Mert Ayyıldız ve yakını Fehmi Balaban'ı gördü. Büyük şaşkınlık yaşayan Ayyıldız, uzun süre ailesine sarıldı. Yarasavunma Er Ömer Adalı ise, bayramlaşma töreninde komutanlarıyla bayramlaşırken karşısında Afyon'dan gelen annesi Ayşe Adalı ve babası Cafer Adalı'yı gördü. Koşarak annesine ve babasına sarılan Adalı, ailesini görünce çok şaşırdığını söyledi.

EN GÜZEL HEDİYE
Ailesini 8 aydır görmediğini belirten Serdümen Er Atilla Ayyıldız, "Ailemi görünce çok mutlu oldum. Dün arayıp bayramlarını kutlamıştım. Geleceklerini hiç belli etmediler. Kurban Bayramı'nda izin kullanıp görürüm diye düşünüyordum ama bu bayramda da görmek nasip oldu. Şuan en mutlu günü yaşıyorum. Bundan daha iyi bir hediye olamaz" dedi. Bir aydır görmediği ailesini karşısında bulan Yarasavunma Er Ömer Adalı ise, "Ailemi karşımda görünce çok şaşırdım. Ailemi karşımda görünce çok tuhaf oldum. Kameranın, bayramlaşmamızı çekmek için burada olduğunu sanıyordum, meğer bize yapılan sürpriz çekilecekmiş" diye konuştu. TCG Bayraktar Komutanı Deniz Binbaşı Bülent Güngör ise "Ailelerimizle birlikte TCG Bayraktar'da tertipli iki erimize güzel bir sürpriz hazırladık" dedi.
BİZE ULAŞIN