Manisa bayramda şehidini uğurladı

Bayram günü Sivas���ta meydana gelen trafik kazasında şehit olan Uzman Onbaşı Hamza Dede’yi memleketi Manisa’da binlerce vatandaş gözyaşları ve dualar eşliğinde son yolculuğuna uğurladı

Manisa bayramda şehidini uğurladı
Sivas-Ankara karayolunda, içerisinde 6 askerin bulunduğu otomobilin kavşakta refüje çarparak devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında şehit olan Sivas İl Jandarma Komutanlığında görevli Uzman Onbaşı Hamza Dede, memleketi Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde binlerce vatandaşın katıldığı törenle ebedi istirahatgahına uğurlandı. Cengiz Topel Mahallesi'ndeki baba ocağında helallik alınmasının ardından şehidin naaşı cenaze töreninin yapılacağı Saruhanlı Göçmen Camisine getirildi. Cenaze törenine şehit Hamza Dede'nin yakınlarının yanı sıra Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Albay Güven Dere, Manisa İl Jandarma Komutanı Albay Özcan Kaplan, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, AK Parti Manisa Milletvekilleri Recai Berber, İsmail Bilen, Uğur Aydemir, MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Saruhanlı Kaymakam Vekili Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, MHP İl Başkanı Erkan Öztürk, Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

AYAKTA ZOR DURDULAR
Öğle namazını müteakip Manisa İl Müftü Yardımcısı Paşa Bektaş tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından şehit Uzman Onbaşı Hamza Dede Saruhanlı İlçe Mezarlığındaki şehitlikte defnedildi. Bekar olan şehit Hamza Dede'nin babası Musa Dede, annesi Ayşe Dede ve kız kardeşi Rümeysa Dede'nin oldukça bitkin oldukları ve ayakta durmakta zorlandıkları görüldü. Şehidin babası Musa Dede ile kız kardeşi Rümeysa Dede Saruhanlı Belediye Mezarlığına kadar kortej eşliğinde yürüdü.Bayramda memleketine gelemediği için anne ve babası tek oğullarına bayram ziyareti yapmak üzere yola çıktıklarında İzmir'de şehadet haberini almışlardı.
BİZE ULAŞIN