Kılıçdaroğlu boşu boşuna yürüyor

CHP liderinin adalet yürüyüşünü eleştiren AK Partili Dağ, “Yürümesinin bir manası yok” dedi. Türkiye’nin hukuk devleti olduğunu söyleyen Özdağ ise Kılıçdaroğlu’na “Ne amaçla yürüyorsun?” diye sordu

Kılıçdaroğlu boşu boşuna yürüyor
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından Ankara'dan İstanbul'a başlattığı adalet yurüyüşün devam ediyor. AK Parti'nin hukukçu Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Hamza Dağ ve AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşüyle ilgili sert açıklamalarda bulundu. Adalet yürüyüşünün siyasi bir hareket olduğunu ifade eden Dağ, "Hukukla alakası yok. Açıkçası yürümek bir demokratik haktır. Ancak bu Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı'nın yapacağı bir iş değil. Hukukla ilgili bir problem olduğu kanaatindeyse Meclis'te bir grubu var. O grup vasıtasıyla dile getirebilir" dedi. Yürüyüşü değerlendiren Dağ, "15 Temmuz gibi bir hadisede havaalanında o tank oraya gelmişken, tankın üstüne çıkmaktan korkan, komutanla anlaşıp havalimanından çıkıp belediye başkanının evine sığınan birinin bugün yürümesinin hiçbir anlamı yok. Ben Kılıçdaroğlu'nu ve beraberinde yürüyen siyasileri ülkenin sorunlarını bizzat konuşup çözme noktasına davet ediyorum. Ülke insanıyla konuşmaları bir takım örgütler aracılığıyla yapmamalılar" diye konuştu.

BİZ MİLLETLE YÜRÜYORUZ
Salihli AK Parti İlçe Teşkilatı bayramlaşmasına katılan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ'ın gündeminde de CHP ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu vardı. AK Parti'nin 15 yıldır yürürse milletiyle birlikte yürüdüğünü, bu birlikteliğin ise istikrar ve kalkınmayı beraberinde getirdiğini kaydeden Özdağ, şöyle konuştu: "Sayın Kılıçdaroğlu sen ne amaçla yürüyorsun? Türkiye demokratik bir ülkedir. Hukuk devletidir, özgürlüklerin zirve yaptığı bir ülkedir. Bu nedenle kanuni çerçevede Kılıçdaroğlu da yürüyebilir ama ne yapsa boş... Çünkü bu aziz ve asil millet bunların nasıl hükümet ortağı olduğunu da, Başbakan ve Başbakan yardımcısıyken hiçbir şey yapmadıklarını da biliyor. Bu nedenle ne Kılıçdaroğlu'nu ne de CHP'yi iktidara taşımaz. Kendisine acilen bu yanlıştan dönmeyi öneriyoruz."
BİZE ULAŞIN