17 yıllık hastalığından ameliyatla kurtuldu

Erzincan’da yaşayan ve 17 yıldır şeker hastası olan Uğur Gökaydın, kalp ve böbrek fonksiyonları yavaşlayınca İzmir’de şeker ameyatı oldu. Sağlığına tekrar kavuşan Gökaydın, 4 gün sonra memleketine geri döndü

17 yıllık hastalığından ameliyatla kurtuldu
Erzincan'da yaşayan 61 yaşındaki Uğur Gökaydın 17 yıldır şeker hastalığı ile mücadele ediyor. 10 yıldır insülin kullanarak yaşamına devam eden Gökaydın, şeker hastalığı nedeniyle kalp ve böbrek fonksiyonları yavaşlayınca ameliyat olma kararı aldı. Bir akrabasının İzmir Özel Medifema Hastanesi'nde Obezite ve Metabolik Cerrahi uzmanı Op. Dr. Metin Karadeniz'e şeker ameliyatı olduğunu duyması üzerine Erzincan'dan İzmir'e gitti. Dr. Metin Karadeniz ile görüşen ve yapılan tetkiklerinde ameliyat için uygun olan Uğur bey 12 Haziran'da şeker ameliyatı oldu. Başarılı geçen operasyonun ardından Gökaydın, 4 gün hastanede tedavi gördükten sonra memleketi Erzincan'a geri döndü.

İNSÜLİN KULLANMAYACAK
Ameliyat ile şeker hastalığından kurtulan Uğur Gökaydın, "Artık insülin vurulmayacağım için çok mutluyum. Doktorum Metin Karadeniz'den Allah razı olsun. Ameliyat sonrası aynı gün tek başıma kalkıp yürüyebiliyordum. Ağrım sızım yok. İnsülin ile bile 200'ün altına düşmeyen şekerim ameliyat sonrası insülin kullanmadan 100- 120 arasına indi" dedi. Ameliyatı gerçekleştiren Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Metin Karadeniz ise, "Şeker ameliyatları Tip 2 Şeker hastası olup, pankreasında yeterli insülin rezervi olan kişilere yapılıyor. Ameliyat laparoskopik (kapalı ameliyat) olarak 2-3 saatte gerçekleştiriliyor. Ameliyat ile şeker hastalığı %90-95 oranında geçiyor" dedi.
BİZE ULAŞIN