Yaşamı ameliyat masasında geçti

Manisa’da hidrosefali hastası 15 yaşındaki Osmancan İlimsever, kısa ömründe 17 kez ameliyat oldu, 48 kere de mide kanaması geçirdi. Hayata tutunmaya çalışan Osmancan yardım bekliyor

Yaşamı ameliyat masasında geçti
Manisa'nın Yunusemre ilçesinde yaşayan ve eşinden bir süre önce boşandığı öğrenilen Münevver Şensoy, hidrosefali hastalığı nedeniyle gelişimsel bozukluk yaşayan oğluyla yaşam mücadelesi veriyor. Doğumda yaşanan sıkıntı nedeniyle gelişimsel bozukluk ile dünyaya gelen, 15 yaşında olmasına rağmen 10 kilo olan oğluna gözü gibi bakıyor. Oğlunun oturamadığını, konuşamadığını ve yürüyemediğini anlatan Münevver Şensoy, "Osmancan'ın doğumu esnasında kafatasında sıkışma oldu ve omuriliği zedelendi. Doğduğu gibi yatalak kaldı. Oturma yok, konuşma yok, yürüme yok. Oğlumu kendim yedirip içiyorum. Tüm masraflarını ben karşılıyorum. Özel eğitim alıyordu, ancak aracımız olmadığı için bir süre sonra götüremedim" diye konuştu.

DESTEK BEKLİYORUZ
Oğlunun kendisiyle hiç konuşamadığını anlatan anne Şensoy, "Çok zorluk yaşadım. Oğlum 15 yaşında ama fiziki görüntüsü 3 yaşında gibi. En büyük hasretim benimle konuşması. Yalnızca gözle temas kurabiliyoruz. Oğlumun doğumundan bu yana mide, beyin, kas olmak üzere toplam 17 ameliyat, 48 kere mide kanaması geçirdi, organlar birbirine yapışıyor. Ama hayata o kadar bağlı bir çocuk ki, her zaman güldü. Beni bir kere bile üzmedi. Oğlumu bebek arabasıyla taşıyorum. Ancak dışarıda çok zorluk yaşıyoruz. Onu hastaneye götürüp, getiremiyorum. İkimizin de binebileceği çift kişilik bir akülü motosiklete ihtiyacımız var. Ancak, tek gelirimiz oğlumun bakımı için verilen aylık 950 lira olan evde bakım parası. Evim kira. İhtiyacımız olan çift kişilik akülü motosikleti alabilmemiz için hayırseverlerden destek bekliyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN