Aşırı sıcaklar Ege Bölgesi’ni esir aldı

Aşırı sıcaklar Ege Bölgesi’ni esir aldı

Ege Bölgesi’nde termometreler 40 dereceyi aştı. Sıcaktan bunalan vatandaşlar yaylalara akın etti. Manisa’da asfalt üzerinde yumurta pişti. Uzmanlar sıcak havalarda iş kazalarının arttığına dikkat çekti

  • Egeli Sabah
  • Cumartesi 01.07.2017
Ramazan ayında mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıkları, bayram tatilin ardından mevsim normallerinin üzerine çıktı. Buna bir de Kuzey Afrika üzerinden gelen sıcak hava dalgası eklenince Ege Bölgesi'nde termometreler tavan yaptı. Son yılların en sıcak günlerinin yaşanırken hava sıcaklığı 42 dereceye kadar çıkan Manisa'da Eren Ekinci isimli vatandaş, asfaltn üzerine yumurta kırdı. Sıcak havanın etkisini gösterdiği yumurta, 5 dakika içerisinde pişti. Ekinci, "Manisa'da termometreler gölgede hava sıcaklığını 40 derece, açık alanlarda ise 42 dereceyi gösteriyor. Yumurta resmen asfaltta pişti. Sıcaklıklara yaşlılar ve çocklar dikkat etsin" dedi.

YAYLALAR DOLDU TAŞTI
Ege Bölgesi'nde etkili olan aşırı sıcaktan bunalan çok sayıda kişi, soluğu yaylalarda aldı. Denizli'de Bağbaşı Yaylası, Aydın'da Paşa Yaylası, İzmir'de Bozdağ ve Manisa'da Spil Dağı'ndaki milli parklar, piknik alanları ve turistik tesislerde yoğunluk yaşanıyor.
BİZE ULAŞIN