Menderes’te sigara çiftliği kurmuşlar!

Menderes’te sigara çiftliği kurmuşlar!

Emniyet güçlerinin Menderes’te bir çiftliğe yaptığı baskında 325 bin paket kaçak sigara ele geçirildi. 3kişi gözaltına alındı

İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele Şubesi ekipleri terör örgütü PKK'nın başlıca gelir kaynaklarından olan kaçak sigara ticaretini önlemek için büyük bir operasyona imza attı. Kaçakçılık polisinin yaptığı istihbari çalışma sonucu Menemen'deki bir çiftlikte yüklü miktarda kaçak sigara olduğu bilgisine ulaşıldı. Zanlıların kaçak sigaranın Ege Bölge dağıtıcısı gibi çalıştıkları tespit edildi. Adresi belirlenen Menemen'deki çiftlik evine önceki gün şok bir baskın düzenlendi.

GİZLİ BÖLMEDE BULUNDU
Çiftlikte ortaya çıkan gizli bölme arama yapan kaçakçılık polisini bile şaşırttı. Özel düzenek yardımıyla girilen gizli bölmeden kaçak sigara deposu çıktı. Çiftlik evinin önünde park halinde duran kapalı kasa iki kamyonet ile çiftlik evinden rekor sayılabilecek miktarda toplam 325 bin paket kaçak sigara ele geçirildi. Polis, kaçak sigaralara el koydu. Suçüstü yakalanan E.K. (25), B.D. (45), ile T.K. (47), gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen 3 zanlı da tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kaçakçılık polisinin düzenlediği operasyonla terör örgütü PKK'nın gelir kaynağına da büyük darbe vurulmuş oldu. Ele geçirilen 325 bin paket kaçak sigaranın piyasa değerinin 2 milyon 275 bin lira olduğu öğrenildi. Polisin operasyonuyla 1 milyon 878 bin 875 lira da kamu zararının önüne geçilmiş oldu.
BİZE ULAŞIN