Demokrasi çağ atladı

Demokrasi çağ atladı

AK Parti İzmir milletvekilleri Hamza Dağ ve Necip Kalkan, 15 Temmuz’un ardından Türk demokrasinin çağ atladığını ifade etti

AK Parti İzmir Milletvekilleri Hamza Dağ ve Necip Kalkan, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Egeli Sabah'a açıklamalarda bulundu. AK Parti Ar-Ge'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, İzmir Milletvekili Hamza Dağ, 15 Temmuz'da, insanlık tarihinin görmüş olduğu en alçak işgal girişiminin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliği ve milletin ferasetiyle atlatıldığını ifade etti. Türk demokrasinin 15 Temmuz ile sınıf atladığını ifade eden Dağ, "Çünkü artık Türk demokrasisi tanımlanırken devlet elitlerinin getirdiği bir sistemden öte milletin sahip çıktığı ve koruduğu bir demokrasi tanımlaması yapılacaktır. Ayrıca bu darbe girişimi devlet millet bütünleşmesinin ete kemiğe bürünmüş halidir. Cumhurbaşkanımızın tabiriyle Haşşaşi bir örgüte karşı mücadele ediyoruz. 'Altın Nesil' olarak yetiştirilen bu teröristlerin gözünü kırpmadan milletimiz üstüne ateş açtığına 15 Temmuz gecesi herkes şahit oldu. Tabi bu örgütün tek başına karar almadığını belli güç odaklarının güdümünde bir hareket olduğu aşikâr bir durumdur. Çok açık söylemek gerekiyor ki FETÖ'cüler ve onların büyük abileriyle olan mücadele bitmeyecektir. Ayette de belirtildiği gibi onlar gibi olmadıkça bizden hoşnut ve razı olmayacaklar. Bu düsturla hareket edip ve adaletten ayrılmadan bir mücadele vereceğiz" dedi.

Meydanlara koştular
AK Partili Kalkan ise, "15 Temmuz'da milletçe hainlerin nasıl duvara çarptıklarını gördük. Bu milletimiz için büyük bir demokrasi sınavıydı. Alçaklar sivil vatandaşlarımızı da hedef alarak darbe girişimde bulunuyorlardı. Milletimiz ise birlik ve beraberlik içerisinde sokaklara meydanlara koştu. Karşılarında tanklar tüfekler vardı ancak onların en büyük silahı ellerindeki şanlı Türk Bayrağımızdı. Milletimizle birlikte Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım bu hain girişimi önlemek için gerek 15 Temmuz gecesi gerekse sonrasında canlarını ortaya koyacak adımları kararlıkla attılar. Bu vatana hep beraber sahip çıktık, çıkmaya da tüm inancımızla devam ediyoruz. Terör hangi kılığa bürünerek gelsin biz bu mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti 7 cihanda terörün karşısındadır. 15 Temmuz'u, unutmayacağız ve unutturmayacağız. Hainleri tarihimizde sevindirmedik bundan böyle de sevindirmeyeceğiz. 15 Temmuz Şehitlerimizi, Ömer Halisdemir'i ve vatanımız uğruna can veren tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyor, gazilerimize Allah'tan şifalar diliyorum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN