Meydanlar şahidim oldu

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan, vatan hainlerine karşı Denizli’de yaşanan direniş destanını anlattı. Zolan, “FETÖ’ye karşı tek yürek olup, şer odaklarına dimdik durduk ” dedi

Meydanlar şahidim oldu
Denizli Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Türkiye'nin yaşadığı karanlık gecenin hafızalardan silinmemesi için birçok program düzenliyor. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 15 Temmuz 2016'da Çal İlçesi'nde gerçekleştirdikleri belediye meclis toplantısının ardından Denizli'ye dönerek makam odasında bir toplantı yaptıklarını, bu sırada telefonlarının yanlarında olmadığını, televizyonun ise kapalı olduğunu anlatarak, "Sadece işe odaklanmıştık. Son 2-3 dosya kalmıştı. O esnada içeriye bir arkadaşımız girdi ve dedi ki; 'Başkanım darbe oluyor.' Algılamakta zorlandık. Unutulmuş olması gereken, tarihin derinliklerine gömülmüş olması gereken bir darbeden söz ediliyordu. İnanmak istemedik" dedi.

Telefonla talimat verdim
Televizyon ekranındaki görüntülerden sonra arkadaşlarıma "Burada durmamızın bir anlamı yok. İl Başkanlığına gidip orada koordine olalım" dedim. Partiye geldik ve orada 5-10 kişi ile birlikte Şahin Tin vekilimiz vardı. Hemen bir istişare yaptık. Televizyonlarda tank ve diğer askeri araçları görünce yolda gelirken arkadaşlarımı arayıp Büyükşehir Belediyemizin tüm araçlarının, iş makinelerinin, itfaiyenin Tugay'ın etrafını sarması ve hiçbir askeri aracın dışarı çıkarılmaması talimatını verdim. Gerçekten Ankara ve İstanbul'da izlediğimiz görüntüler, tüyler ürperticiydi. Tanklarla insanların ezildiğini izledik. Denizli'de de böyle bir şeyin yaşanmasına izin veremezdik. Talimatı vermemin ardından kısa süre sonra tüm operatör ve şoförlerimiz Tugay'ın etrafını çevirdi" diye konuştu. Başkan Zolan, Çardak Havaalanı'ndan alınacak 550 komando için de tedbirler aldıklarını vurgulayarak, "Büyükşehir Belediyesi olmanın avantajını 15 Temmuz gecesi gördük. Tüm ilçelerde bulunan araçlarımız talimatımızla gereken noktalarda askeri araçlara, tanklara siper oldu" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın meydanlara çağrısını hatırlatan Başkan Osman Zolan, "O dakikadan itibaren partiden çıkıp kol kola yürüyerek Delikliçınar Meydanı'na geldik. Gelirken Delikliçınar'da 6-7 tank olduğu söylendi. O an artık tek düşüncemiz hainlere boyun eğmemekti, yine de yola devam ettik" dedi.

Kaçmadan oradaydık
Zolan, şöyle konuştu; "Oraya geldiğimde vatandaşımızın daha özgüvenli olduğunu gördüm, bize güvendiğini hissettim. Tüm gücümüzle kaçmadan oradaydık. İlk hedef biz olmamıza rağmen her şeyi göze aldık ve 'Denizli'de darbe olmayacak' dedik ve her şeyi göğüsleyeceğimizi söyledik. Denizlililer olarak, 15 Temmuz gecesi bizler de vatan haini FETÖ'ye karşı tek ses tek yürek olup, şer odaklarına karşı dimdik durduk."
BİZE ULAŞIN