Kanserle savaştı zurnasına kavuştu

Akciğerlerine kanser teşhisi konulan Kazım Çağlar, özel bir yöntem ile ameliyat oldu. İki akciğerinin tamamen alınması yerine kanserli kısımları çıkarıldı. Çağlar, çok sevdiği zurnasına kavuştu

Kanserle savaştı zurnasına kavuştu
Manisa- Turgutlu ilçesinde yaşayan ve yıllardır Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na bağlı bir mehter takımında zurna üfleyerek geçimini sağlayan 67 yaşındaki Kazım Çağlar'ın 10 yıl önce sağ akciğerinde, 1.5yıl önce de sol akciğerine kanser teşhisi konuldu. Akciğer kanseri olduğunu öğrenince büyük bir aşkla bağlandığı enstrümanından nefes yetersizliğinden dolayı ayrı kalacağını düşünen Çağlar, İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvurdu. Tetkikleri yapılan Çağlar'a hastanenin Göğüs Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Kenan Can Ceylan ve ekibi tarafından "Sleeve Rezeksiyon" denilen ameliyat tekniği uygulandı.

Kanserli bölüm alındı
Gerçekleştirilen özel teknik ile Çağlar'ın kanser teşhisi konulan 2 akciğerinin tamamının alınması yerine, kanserli bölümler alındı. Akciğerlerikanserli hücrelerden temizlenerek kemoterapi tedavisi gören Çağlar, kanseri tamamen yendi. Mesleğine devam edebildiği için çok mutlu oludğunu belirten Çağlar, "Doktorlarım sayesinde yeniden doğdum. Zurna çalmak benim hayatımdaki her şeyim" dedi. Hastane Yöneticisi Eğitim Görevlisi Uzm. Dr. Enver Yalnız "Kanser tedavisinde gerek cerrahi gerekse radyoterapi ve kemoterapi gibi hizmetlerle öncü bir merkez olmanın sorumluluklarını yerine getirmeye çalışıyoruz. Hastamıza geçmiş olsun diyor tedavisinde emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN