Yalnız değilsiniz

Yalnız değilsiniz

Hain darbe girişiminin 1. yıl dönümünde Egeliler, şehitlerini dualarla andı. Şehit ailelerine verilen yemekle ‘yalnız değilsiniz’ mesajı verildi. Meydanlara inen yüzbinlerce kişi demokrasi nöbeti tuttu

  • Egeli Sabah
  • Cumartesi 16.07.2017
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminin 1. yıl dönümü nedeniyle Ege'de anma programları düzenlendi. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Denizli'de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Valilik ve Büyükşehir Belediyesi şehit aileleri ve gaziler için yemek tertip etti. Yemeğe katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 15 Temmuz'un bir işgal girişimi olduğunu belirterek, Türk milletinin darbe girişimine el koyarak demokrasi destanı yazdığını söyledi. Türkiye'nin hiçbir güce boyun eğmeyeceğini belirten Zeybekci, "Bu zaferin bütün kahramanlarının mensubu olduğu bu milletin mensubu olmak, bizim için gurur onur vesilesidir. Bu akşam 1000'in üzerindeki şehit yakınımız, gazimiz ve yakınlarıyla beraber olduk. Rabbim onlara rahmet eylesin" diye konuştu.

İZMİR'DE DE DÜZENLENDİ
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile İzmir Valiliği de, şehit aileleri ve gaziler için "15 Temmuz Destanı" adlı yemek programı organize etti. Balçova Termal Otel Kardelen Salonu'nda düzenlenen program, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. İzmir Valisi Erol Ayyıldız, programda yaptığı konuşmada, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hain darbe girişimini püskürten Türk milletinin kahramanlık destanı yazdığını belirtti. Kalpleri iman, yüreği vatan sevgisiyle dolu vatandaşların canını hiçe saydığını söyleyen Ayyıldız, ülkesi için gözünü kırpmadan hayatını veren tüm şehitleri saygıyla andıklarını kaydetti.
BİZE ULAŞIN