Ege’de coşku tavan yaptı

Ege’de coşku tavan yaptı

Denizli, Uşak ve Aydın’da bayraklarla sokaklara dökülen binlerce vatandaş 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında hep birlikte dualarla demokrasi şehitlerini andı

  • Egeli Sabah
  • Pazar 17.07.2017
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından 15 Temmuz'da gerçekleştirilen hain darbe girişiminin birinci yıl dönümü, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma" törenleri tüm Ege Bölgesi'nde gerçekleştirildi. Denizli 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı'nda Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başlayan demokrasi nöbetine binlerce kişi katıldı. Denizli Müftüsü Mehmet Aşık, şehitler için dua okudu. Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı, konser verdi. Vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasını meydanda kurulan dev ekrandan izledi.

UŞAK TEK YÜREK OLDU
Törenlerin Uşak'taki adresi ise 15 Temmuz Şehitler Meydanı oldu. Mehteran gösterileri ile başlayan törende Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından şehitler için dua edildi. FETÖ'nün darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlerin isimleri okundu. Aydın'da ise, Atatürk Kent Meydanı'nda düzenlenen törende İl müftüsü şehitler için dua etti. Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, "Türk milleti darbe girişimine karşı milli bir duruş sergiledi. Birlik ve beraberlik olduğu sürece bu ülkeyi kimse yıkamaz" dedi.
BİZE ULAŞIN