Katil, TV programına telefonla bağlanmış

İzmir’de Ümmü Özkan’ın, evli sevgilisi tarafından 9 yıl önce öldürülmesinin detayları ortaya çıktı. Zanlının 6.5 sene önce bir TV programına bağlanarak “Annem gibi severdim” dediği ortaya çıktı

Katil, TV programına telefonla bağlanmış
İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amiri Vedat Yaylalı'nın talimatıyla Kayıp Şahıslar Büro Amirliği bünyesinde oluşturulan özel ekip tarafından kayıp şahıs dosyaları yeniden incelenmeye başlandı. Polisler 17 Eylül 2008'de yakınlarınca kaybolduğu bildirilen aşçı 47 yaşındaki Ümmü Özkan'ın dosyasını yeniden açtı.Dosyayla ilgili çalışma başlatan ekipler, 9 yıl önceki dosyayı inceledikten sonra o döneme ait telefon kayıtları ve tanık ifadelerini tekrar almak için harekete geçti. Ekipler, olayla ilgili bilgisi olduğu değerlendirilen 84 kişinin yeniden ifadesini aldı. Edinilen bilgiler doğrultusunda eşinden 20 sene önce boşanan Ümmü Özkan'ın çalıştığı iş yerinde servis şoförlüğü yapan evli 48 yaşındaki Abdül Tavaslı ile sevgili olduğu belirlendi.

İTİRAF ETTİ
Yapılan çalışmalar sonucu kaybolduğu gün Ümmü Özkan'ın, Abdül Tavaslı ile buluşacağı tespit edildi. Operasyon düzenleyen ekipler, 9 yıl önce de ifadesi alınan ve serbest bırakılan Tavaslı'yı gözaltına aldı. Şüphelilerin telefon kayıtları incelendi. Abdül Tavaslı Cinayet Büro Amirliği'ndeki sorgusunda Ümmü Özkan'ı öldürdüğünü itiraf etti. Zanlı ifadesinde Özkan ile olay günü buluştuklarını ve Özkan'ın kendisinden eşini terk etmesini istediğini, bu nedenle tartıştıklarını ve otomobilde bulunan silahla Özkan'ı öldürüp, aynı bölgedeki zeytinlik alana cesedi çöp poşetiyle gömdüğünü söyledi. Savcılık tarafından zanlının gösterdiği alanda yapılan kazı çalışması yapıldı. Kazıda kemik parçaları, saç kalıntıları, kadın kıyafeti ve terliği bulundu. Katil zanlısı "tasarlayarak öldürme" suçundan tutuklandı.

KUSURA BAKMAYIN
Öte yandan 6.5 sene önce kayıp olan Ümmü Özkan'ı arayan yakınları, Kanal 7'de yayınlanan Ebru ile Paylaştıkça programına konuk oldu. Katil zanlısı Abdül Tavaslıcanlı yayına telefonla bağlanarak, "Annem 8 sene önce vefat etti. Annem olmadığı için Ümmü hanımı annem gibi severdim. Yıllarca mangalda, ızgarada, mutfağın içinde beraber çalıştık. Asla aramızda bir gönül ilişkisi yok. Oğlu İsmail gibi birbirimize yakındık. Ayrıca soğukkanlı katil zanlısının polislere, "Sizi de çok uğraştırdım. Kusura bakmayın" dediği öğrenildi.
BİZE ULAŞIN