Sabuncubeli Tüneli’nde her şey yolunda

Sabuncubeli Tüneli’nde her şey yolunda

Sabuncubeli Tüneli hakkında bilgi veren Karayolları 2. Bölge Müdürü Uraloğlu, tünel inşaatının 2018 yılında biteceğini söyledi

  • Egeli Sabah
  • Perşembe 21.07.2017
Manisa 2017 yılı üçüncü İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında Polis Evi'nde yapıldı. Toplantıya İzmir-istanbul arasını 3.5 saate indirecek otoyol projesinin en önemli adımlarından biri olan Sabuncubeli Tüneli, damga vurdu. Karayolları 2. Bölge Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, toplantıda Sabuncubeli Tüneli ile ilgili bilgilendirmelerde bulunarak, tünel inşaatının planlandığı gibi ilerlediğini belirtti.

9 EYLÜL'DE TÖREN YAPILACAK
24 saat hem Manisa tarafında, hem de İzmir tarafında çalışıldığını belirten Abdulkadir Uraloğlu, "1,5 ay gibi bir zamanımız kaldı. Şu an tünel inşaatında yüzde 96'lardayız. Sabuncubeli Tüneli toplam 4 bin 70 metreydi. Şu an sağ tüpte 119 metre, sol tüpte de 290 metrelik bir yer kaldı. Şu an tünelde bir problem yok" dedi. Uraloğlu, 8 Eylül'ü 9 Eylül'e bağlayan gece yapılacak "ışık göründü" töreni için hazırlıkların başladığını da söyledi. Uraloğlu, "İzmir Manisa istikametindeki sağ tüp olarak adlandırdığımız tüpün kazı ve destekleme işlemlerini bitirerek ışık gördü törenini yapacağız" dedi. Abdulkadir Uraloğlu, Sabuncubeli Tüneli'in 2018 yılının ilk 6 ayı içinde trafiğe açılacağını söyledi.
BİZE ULAŞIN