Kapıdaki tehlike

Kapıdaki tehlike

Manisaspor, alacağı olan Ariza Makukula’dan tehdit aldı. 15 gün içinde ödeme yapılmaması halinde kulübün puan silme ceza alması için elinden geleni yapacağını bildirdi

TFF 1. Lig ekibi Manisaspor, 2010-2012 yıllarında kadrosunda yer alan Portekizli golcü Ariza Makukula'dan çekmeye devam ediyor. Kenan Yaralı yönetimi tarafından 3 yıllık 2 milyon 850 bin Euro futbolcuya, 285 bin euro menajerine, 2 milyon euro kulübü Benfica'ya ve 100 bin Euro Portekiz futbol federasyonuna yetiştiricilik bedeli olmak üzere toplam 5.2 milyon Euro maliyetle transfer edilen Makukula, Tarzan'ın sıkıntısını bitirmiyor. Geçen sezon FIFA'lık olan bu dava dosyasından -3 puan cezası alan Manisaspor, bu haziran ayı itibarıyla Makukula'ya bir miktar ödeme yapmış, bu oyuncuya olan borcu 1. 6 milyon euroya düşürmüştü.

15 gün süre verdi
Ancak Portekizli oyuncu, siyah-beyazlıların yakasını bırakmazken, kendisine 15 gün içerisinde yeni bir ödeme yapılmadığı takdirde kulübe eksi 6 veya eksi 9 puan cezalarının verilmesi için tüm imkânları zorlayacağını bildirdi. Manisaspor'un Makukula'ya bir miktar ödeme yapmaması halinde bu sezon eksi 9 puan cezası alma ihtimalinin çok yüksek olduğu kaydedildi.
BİZE ULAŞIN