Baretsiz gelmeyin!

Baretsiz gelmeyin!

AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım, ilçedeki plansız programsız çalışmalara dikkat çekti. Kentin göbeğinin köstebek yuvasına döndüğünü belirten Yıldırım, “Konak’a baretsiz gelmeyin” dedi

AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım, yaklaşık 1.5 aydır devam eden tramvay ve kazı çalışmaları nedeniyle kentin en merkezi ilçesinin yaşanmaz hale geldiğini söyledi. Başkan Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri kent merkezinde baretlerle gezerek Büyükşehir ve Konak Belediyesi'ni protesto etti.
AK Partili Yıldırım, Basmane Dokuz Eylül Meydanı'ndan başlayarak Montrö Meydanı'na gelip Konak Pier Alışveriş Merkezi'nin önüne kadar yürüdü. Büyükşehir ve Konak Belediyesi'ni protesto etmek için baret giyerek sokaklarda gezen Yıldırım, "Bugün, İzmir'in kalbinde sizlerle birlikte mini bir tur yaptık. İzmir'in, Konak'ın sorunlarının üzerine yürüdük. Basmane Meydanı aylardır şantiye halinde. Yine Montrö Meydanı aynı şekilde. Hergün 1.5 milyon insanın yaşadığı, geçtiği Konak'ın meydanları, caddeleri, sokakları ana arterleri kazılmış ve kaderine terk edilmiş halde.
Talebimiz iş yapılmaması değil, plansız yapılması ve başlanılan işlerin bitirilmemesidir. Şehrin kalbi şantiyeye dönmüş iş makinalarıyla işgal edilmiş durumda. Ne yürünecek bir kaldırım bıraktılar ne de huzur. Gürültü kirliliği bir dert, trafik ayrı çile.
Her yer toz toprak içinde" dedi.
İzmir'in İzmir olalı böyle zulüm görmediğini söyleyen Yıldırım, "Konak'ın her tarafı adeta yara bere içinde. Belediyelerin hali, kaçak kazı yapan define avcılarına benziyor. Sabah erken kalkan bir yeri kazıyor. Bırakın büyükşehirler ilçe belediyelerini, belediyelerin kendi birimleri arasında dahi koordinasyon yok. Bu yüzden de kentin kalbi alelade kazılarla köstebek yuvasına döndü.
İzmirli kadınlara bir süre önce 'Konak'a gelirken topuklu ayakkabı giymeyin. Babetle gelin. Topukluyla yürünecek kaldırım bırakmadırlar' demiştim.
Şimdi bunu daha ileri götürüyorum ve diyorum ki 'Artık babetle de gelmeyin. Başınıza baret, ayaklarınıza çizme veya iş güvenliği ayakkabısı giyin öyle gelin.' Çünkü babetle yürüyebileceğiniz ortam da kalmadı" diye konuştu.
Belediyeyi göreve davet eden Yıldırım, şöyle devam etti, "Konak Belediyesi'nin 'Biz kazmıyoruz.
Bu inşaatlar bize ait değil. Büyükşehir yapıyor' diyerek sorumluluktan kurtulamaz. Konak'ın virane hale getirilmesine göz yumamaz. Yumarsa, bu aymazlığa ortak olur. İzmir, amatör belediyecilerin, beceriksiz yerel yöneticilerin elinde heba oluyor. Bu gidişe, siyasi parti ayrımı olmaksızın İzmir'i seven, herkes el birliği ile son vermeli."

BİZE ULAŞIN